Sport.pl

Zaskakująca deklaracja Tomasza Golloba. "Będziemy nalegać na SEC"

As Unibaksu jest jedynym polskim żużlowcem, który ostro sprzeciwił się polityce FIM.
Światowa Federacja Motocyklowa zabroniła żużlowcom walczącym na co dzień w Grand Prix startów w mistrzostwach Europy - SEC. To efekt rywalizacji między firmami promującymi obie imprezy - mającym prawa do GP angielskim BSI i One Sport z Torunia, które zajmuje się ME.

Wg nowej polityki FIM żużlowcy startujący w GP nie mogą tego łączyć z ME. Właśnie temu sprzeciwia się Gollob oraz trzej inni żużlowcy - Andreas Jonsson, Nicki Pedersen i Emil Sajfutdinow.

W swoim oświadczeniu - z inicjatywy szefa stowarzyszenia żużlowców "Metanol" Krzysztofa Cegielskiego - napisali m.in.:

"Oświadczamy, że będziemy nalegać, aby pozwolono nam wziąć udział w tych zawodach, mimo iż jesteśmy także stałymi uczestnikami FIM Speedway Grand Prix. (...) Traktujemy zakaz dla kogokolwiek, aby uczestniczyć w kontynentalnych mistrzostwach, jako bardzo złą decyzję, która zmniejsza popularność naszego sportu i marnuje okazję, która powstała, aby promować go, głównie za sprawą transmisji telewizyjnych, docierających do 71 krajów. Uważamy, że taka decyzja jest ograniczeniem naszej wolności.

Zgodnie z prawem Unii Europejskiej, swoboda zawierania umów jest jednym z podstawowym praw i nie zaakceptujemy sytuacji, kiedy jesteśmy ograniczeni w tak sztuczny i niesprawiedliwy sposób".

To pierwszy w historii przypadek, by żużlowcy tak jednoznacznie zadeklarowali swoje poparcie dla imprezy konkurencyjnej wg FIM i BSI dla Grand Prix.

Do czego doprowadzi ten protest żużlowców?
Komentarze (7)
Zaskakująca deklaracja Tomasza Golloba. "Będziemy nalegać na SEC"
Zaloguj się
 • iwasntborntofollow

  Oceniono 6 razy 6

  i tak pozno Polacy sie obudzili ze caly ten speedway toczy sie wokol Polski ale zarabiaja na tym firmy angielskie wykorzystujac malomiasteczkowe kompleksy burmistrzow takich maist jak torun, gorzow czy leszno, ktorzy placa za ten przywilej grube miliony.

 • monsterenergy

  Oceniono 4 razy 4

  Wystarczy przenieść rozgrywki Enea Ekstraligi na sobotę i w ten sposób pokazać angolom fuck'a,ale tu sam pomysł nie wystarczy do tego potrzebne są "cojones".
  Wątpię żeby PZM takowe posiadał.

 • tygrys102

  Oceniono 3 razy 3

  wystarczy rezygnacja z GP z turniejów w Polsce i BSI powie muuuu...kasa brak

 • byfor

  Oceniono 2 razy 2

  Let`s say our NO to Speedway Grand Prix in Poland.

 • karolp13

  Oceniono 10 razy -6

  To nie jest żadne ograniczenie wolności ( nikt nie nakazuje jazdy w SGP) to tylko uszczuplenie kasy . Pazernym żużlowcom to nie pasuje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX