Sport.pl

Będą derby Kulczyk - Karkosik? Bydgoszcz już huczy

W mieście mówi się o niespodziewanej inwestycji w klub żużlowy.
Pisze o tym serwis bydgoszcz.sport.pl. Według jego informacji coraz głośniej w mieście mówi się o tym, że w drużynę Polonii zainwestować mógłby Jan Kulczyk - finansowy potentat, najbogatszy Polak. Autor Wojciech Borakiewicz pisze, iż "brzmi to jak bajka", a porównywania sytuacji Torunia i Bydgoszczy (w 2006 r. klub z pierwszego z tych miast uratował Roman Karkosik, co początkowo też traktowano jak mrzonkę) jest "historią umocowaną między głębokim chciejstwem i fantasmagorią oraz plotką po środku".

Jednocześnie jednak bydgoszcz.sport.pl podkreśla, że za kilka tygodni magistrat ogłosić ma zapowiadaną od dawna szczęśliwą dla Polonii wiadomość. "Jeśli będzie to wieść o Janie Kulczyku - znaczy, że cuda się zdarzają" - konkluduje serwis.

Polonia w tym sezonie spadła z Enea Ekstraligi. Derbów w 2014 r. teoretycznie więc nie będzie. Teoretycznie, bo do I ligi spaść - w razie degradacji - może również Unibax.

Czy żużel w Toruniu przetrwałby bez rodziny Karkosików?
Komentarze (9)
Będą derby Kulczyk - Karkosik? Bydgoszcz już huczy
Zaloguj się
 • estik

  Oceniono 19 razy 15

  Byłoby pięknie! Toruń trzyma kciuki! No i Lubuskie dostałoby pstryczka w nos :-)

 • krzysztooofff97

  Oceniono 10 razy 8

  Może cos w tym jest, bo niedługo Jan Kulczyk będzie odsłaniał swoją tabliczkę na Długiej.

 • krzysztooofff97

  Oceniono 17 razy 5

  I to jest właśnie paranoja dzisiejszego sportu. Nie lata pracy, nie wychowankowie, a zbieranina zaciężnej armii stanowi o sile drużyny. Bydgoszczanin Jan Kulczyk kupi sobie drużynę i będzie bawił się jak mały chłopczyk. Dla mnie to to jedna wielka ściema. Istotniejsze byłoby gdyby dr Kulczyk tworzył w Bydgoszczy miejsca pracy.

 • byfor

  Oceniono 7 razy 1

  Huczy to chyba autor tego artykułu bo na pewno nie Bydgoszcz. Jeżeli znajdzie się poważny inwestor to najlepiej gdyby zainwestował w piłkę nożną.

 • megszpa

  Oceniono 6 razy 0

  Świetny pomysł! Powstałyby nowe miejsca pracy - głownie dla prawników i analityków przebiegów meczy pod kątem regulaminów! Być może prócz żużlowców kilku działaczy i jurorów stałoby się bardziej majętnymi. Same plusy!

 • pajak_tez_krzyzak

  Oceniono 29 razy -1

  Derby powinny byc jak najbardziej- Unibaxowi "nalezy sie" degradacja.Mam tylko nadzieje, ze pan Kulczyk, jesli zdecyduje sie "wejsc" do Polonii, bedzie robil to madrzej niz nasi torunscy "fachowcy".Dla mnie najwieksza granda tej calej afery jest tlumaczenie, ze "pan Roman" nie podjal decyzji o wycofaniu druzyny.Jesli nie wlasciciel to kto, krasnoludki Sierotki Marysi? Do kitu z takim zarzadem klubu.

 • rufusa3

  Oceniono 13 razy -3

  Tylko w takich pikutkowach jak wieś pod Lubiczem żużel wzbudza jeszcze zainteresowanie. Wynika to z tego, że nic innego do roboty literalnie tam nie ma. No jak długo można odgniatać sobie łokcie na parapecie obserwując życie sąsiada albo sprzątać psie kupy, którymi zadupiewo położone w cieniu komina w Grębocinie jest dosłownie zasłane? W Bydgoszczy żużal nie obchodzi już praktycznie nikogo poza paroma ludkami, którzy z tego pseudosportu polegającego na przejaechaniu się 4 x dookoła toru zrobili sobie sposób na życie. W mieście ten produkt skończył swoją rację bytu ze 20 lat temu a kibicują mu jedyie trolluńskie obszczymurki i przedstawiciele innych wielkich metropolii w rodzaju Zielonej Góry, Cz-wy, czy Gorzowa. Wystarczy porównać frekwencję i bez niedomówień widać o co i gdzie chodzi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX