Sport.pl

Rekordowa oglądalność żużlowego finału. nSport się sprawdził? [SONDAŻ]

Niedzielne spotkanie z Torunia obejrzało ok. 365 tys. osób.
Na stadionie było - według Unibaksu - 17,5 tys. fanów. Przed telewizorami tłumy, jakich wcześniej liga nie przyciągała. Transmisję prowadzoną jednocześnie w nSport i TVN Turbo w sumie obejrzało 365 tys. osób. To rekord ekstraligi. Co ciekawe, aż 225 tys. zdecydowało się na oglądanie meczu w TVN Turbo, 140 - w nSport. To drugi z tych kanałów jest dla żużla teoretycznie podstawowy. TVN Turbo traktuje się jako dodatkowy, poszerzający zasięg.

Zasięg w niedzielę został poszerzony wyjątkowo skutecznie, bo takiej popularności finały ligowe jeszcze nie miały. Kiedy w ub.r. ostatnie mecze sezonu pokazywano w TVP Sport, rekordem było 320 tys. telewidzów.

Liga zdecydowała się na przenosiny do platformy nc+ przed tym sezonem.

Kto lepiej pokazuje/ pokazywał ligę żużlową?
Komentarze (2)
Rekordowa oglądalność żużlowego finału. nSport się sprawdził? [SONDAŻ]
Zaloguj się
 • alienisko

  Oceniono 3 razy 3

  Rekord to padł przy okazji naszych finałów z Unią Leszno kiedy transmisja poszła w TVP Info i było 900 tysięcy widzów. Sami o tym pisaliście. :)

  Co do transmisji, to oczywiście nc+ bije na głowę TVP Sport, ale ma jedną zasadniczą wadę. Fatalnych komentatorów, szczególnie Pana Olkowicza. Przypuszczam, że niejedną osobę zniechęcił swoim bajdurzeniem do speedwaya.

 • idzpomleko

  Oceniono 9 razy 1

  Tylko na Boga! Po co ten karzeł Bryndal tam był?!
  Jak już chcieli kogoś z Torunia, to są przecież: Krzyżaniak, Kowalik, Jaguś...czemu nie oni?
  O! albo Rydzyk?!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX