Unibax na finał szykuje pokaz Cheerleaders Gdynia

Już w najbliższą niedzielę na Motoarenie odbędzie się pierwszy pojedynek o złoty medal Enea Ekstraligi: UNIBAX TORUŃ STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA. Zawody rozpoczną się o godz. 18.45, a bramy stadionu zostaną otwarte dwie godziny wcześniej.
Do wielkiego finału pozostało zaledwie kilka dni, a mobilizacja obu drużyn jest ogromna. Drużyny z Torunia i Zielonej Góry spotkały się w Wielkim Finale w 2009 roku i wówczas górą byli zielonogórzanie, ale teraz Unibax jest żądny rewanżu. Zespół Falubazu nie miał większych problemów z awansem do finału, pokonując dość pewnie Unię Tarnów, natomiast Unibax w dramatycznych okolicznościach wyeliminował Włókniarza Częstochowa. Teraz jednak myśli obu drużyn skupiają się tylko na walce o złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski, a pierwsze spotkanie odbędzie się już w najbliższą niedzielę, natomiast do rewanżu dojdzie tydzień później w Zielonej Górze.

Organizatorzy Wielkiego Finału przygotowali dla kibiców wiele atrakcji. W przerwach między biegami wystąpi zespół Cheerleaders Gdynia, natomiast po zakończeniu zawodów odbędzie się pokaz fajerwerków wraz z pokazem świetlnym. Na zawodach pojawi się także Indywidualny Mistrz Świata Chris Holder, który obecnie przechodzi rehabilitację po wypadku w lidze angielskiej. Chris Holder będzie w parku maszyn dopingował żużlowców Unibaksu w tym spotkaniu. Tradycyjnie już w czasie prezentacji w stronę kibiców zostaną wystrzelone także koszulki klubowe.

W przyszłym sezonie Klub chce mieć własny zespół cheerleaderek.

Zdecydowaliśmy się na to bazując na doświadczeniach ze współpracy z różnymi zespołami tanecznymi w sezonie 2013. Większość tancerek miała przygotowane układy taneczne pod takie dyscypliny sportowe jak koszykówka, siatkówka lub inne zespołowe gry w piłkę. Speedway wymaga chyba czegoś innego i same tancerki często mówiły o tym po występie. Atmosfera Motoareny i charakter tego sportu wymagają specjalnie stworzonych układów tanecznych i zespołu, który będzie dobrze znał ten szczególny obiekt, jakim jest nasz stadion. To ma być zespół Unibaksu, pracujący tylko dla naszego klubu i na potrzeby konkretnego meczu i jego rangi. Teraz do 26 września trwa casting i czekamy na zgłoszenia wszystkich chętnych. Gdy już wybierzemy cheerleaderki do naszego zespołu, cały team pracować będzie jesienią i zimą przygotowując się do nowego sezonu. Mam nadzieję, że w przyszłym roku Cheerleaders Unibax Team będzie istotnym, widowiskowym elementem każdego meczu Unibaksu na Motoarenie.