Sport.pl

Ostre żużlowe rady z Częstochowy: "Dojeżdżajcie do bandy!"

"Nie dajcie im się rozpędzić!".
Choć trener Włókniarza Częstochowa Grzegorz Dzikowski w trakcie - i już po - meczu półfinałowego w Toruniu z Unibaksem irytował się na styl jazdy torunian, stacja nSport obnażyła bezlitośnie sposób, w jaki sam prowadził drużynę. Doradzał zawodnikom dokładnie to, co w przypadku wypadku Emila Sajfutdinowa zrobił... Adrian Miedziński.

Torunianin w najbardziej kontrowersyjnym wyścigu meczu Unibax-Włókniarz nie zostawił miejsca przy bandzie dla atakującego go Sajfutdinowa. Rosjanin stracił równowagę. Upadł, złamał rękę w łokciu - choć Włókniarz tego nie potwierdza - a gdy już leżał na torze, przejechał po nim Kamil Brzozowski.Sędzia Wojciech Grodzki wykluczył za ten wypadek właśnie Sajfutdinowa, co wzbudziło wielkie kontrowersje wśród częstochowian. Dzikowski zarzucał arbitrowi stronniczość, krytykował też torunian za nadmierną ostrość w akcjach na torze.

Ciekawostką w tym kontekście jest to, co Dzikowski mówił w parkingu. W swoim magazynie ligowym stacja nSport zaprezentowała nagrania tego, co działo się między biegami. W jednej z przerw Dzikowski mówi do swoich zawodników m.in. "Dojeżdżajcie do bandy, nie dajcie im się rozpędzać!".

Kto w półfinale w Toruniu jeździł ostrzej?
Komentarze (2)
Ostre żużlowe rady z Częstochowy: "Dojeżdżajcie do bandy!"
Zaloguj się
  • kpiarz2

    Oceniono 22 razy 8

    Trenerze Dzikowski , jesli faktycznie sugerujesz swoim zawodnikom dojezdzanie do bandy aby rywale nie mogli wyprzedzic ..to gratuluje glupoty ...gdyby to odemnie zalezalo to juz bys na "zbity ryj " za takie wypowiedzi lecial z fotela trenera. Jesli sie wymaga od kogos ..czegos ...to najpierw nalezy zaczac od siebie ...Panie ..."trenerze" Wlokniarza Czestochowa ..tylko wstyd przynosisz tak szacownemu klubowi .

  • megszpa

    Oceniono 29 razy -7

    A co w tym dziwnego że Dzikowski zalecał swoim zawodnikom korzystanie z optymalnego tego dnia toru jazdy? Pseudo dziennikarzy upraszam o obiektywizm i rezygnację z manipulowania nastrojami kibiców. Nikt nie powiedział: Wywoźcie ich w bandę. Nadinterpretacja wypowiedzi nie jest cechą rzetelnego dziennikarstwa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX