Dziś pobiegną i samuraje, i więźniowie z Zakładu Karnego nr 1

W ten weekend - choć nie tylko - nie brakuje imprez organizowanych w naszym regionie.
Już dziś do biegu rusza Chełmno. Tam na miejskim stadionie o godz. 11 zacznie się rywalizacja wzdłuż lokalnej rzeczki Fryby. Tam uczestników czeka m.in. jedno podejście po schodach, które mają ponad 50 stopni. Godzinę później w parku Juliusza Słowackiego inna chełmińska impreza - miejski bieg główny.

Po parkowych uliczkach dziś rano, od godz. 9.30, ścigać będą się mieszkańcy Łasina. W tym samym czasie lekkoatletów spotkać można także na ulicach Skępego w parku miejskim Borek.

Toruń w sobotę zaprasza m.in. na godz. 9.30 w okolice Zespołu Szkół nr 8. Trasa, m.in. nad strugą, ma liczyć ok. 2 km. W kolei w czerwcu w ramach Polska Biega tradycyjnie organizowany na stadionie przy ul. Bema test Coopera.

Również w czerwcu wspólnie pobiegną nauczyciele, rodzice i dzieci związani ze Szkołą Podstawową nr 10 we Włocławku. Impreza będzie połączona z obchodami Dnia Dziecka - towarzyszyć będą jej liczne konkursy sprawnościowe, quizy i plener malarski. Włocławianie mogą jednak spotkać się w biegu nieco wcześniej. W sobotni poranek na terenie przy jeziorze Łuba zaplanowano przełaje dla wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych, a wszystko skończy się wspólnym ogniskiem. Również tego dnia, od godz. 10, Bieg Samuraja - wytyczony duktami leśnymi wokół Jeziora Czarnego. Uczestniczyć będą w nim karatecy związani z Włocławskim Klubem Karate Kyokushin. Główny bieg to aż 10 kilometrów. W Brodnicy w sobotę bieg poprowadzą i zamknąć nauczyciele wychowania fizycznego Zespołu Szkół nr 1, a trasa poprowadzi miękkimi drogami wokół jego budynku. W sumie to ok. 4 km. W tym samym mieście, ale dopiero 16 czerwca, w ramach akcji odbędzie się 10-kilometrowy Bieg Napoleoński.

Z kolei w Golubiu Dobrzyniu w sobotę o godz. 11 5-kilometrowy bieg dla dorosłych i kilkusetmetrowe dla dzieci i młodzieży. Wszystko wokół terenu gimnazjum w Gałczewie. Organizatorzy zapraszają wszystkich - niezależnie od wieku i sprawności.

Dwie imprezy organizuje Grudziądz.

Dziś o godz. 9 bieg w Zakładzie Karnym nr 1. Każdy uczestnik ma dowolny dystans do przebiegnięcia. Jedyne kryterium to czas - jest na to godzina. W sobotę o godz. 11 start dla wszystkich - czeka 5-kilometrowa trasa po malowniczych ścieżkach leśnych. Start i meta na miejskiej plaży.

Zestawienie wszystkich imprez organizowanych w woj. kujawsko-pomorskim - polskabiega.pl.