Sport.pl

Unibax rozczarowany szalikowcami. "Niech biorą przykład z Zielonej Góry"

Czy relacje między szalikowcami a Tomaszem Gollobem kiedyś się zmienią?
Fani związani z grupą otwarcie sprzeciwiającą się jego jeździe dla Torunia kilka tygodni temu poinformowali, że rezygnują z przychodzenia na Motoarenę - nie chcą akceptować tego, że większość widzów na stadionie otwarcie wspiera bydgoszczanina w barwach Unibaksu. Stowarzyszenie szalikowców uznało, że swój doping ograniczać będzie tylko do meczów wyjazdowych.

W niedzielę w Zielonej Górze Unibax wygrał, ale w dużej mierze dzięki Gollobowi - stąd euforii w sektorze toruńskim nie było. Po meczu nawiązywali do tego i trener Unibaksu Mirosław Kowalik, i żużlowiec Darcy Ward.

Kowalik mówił - cytowany za serwisem Sportowefakty.pl - o zachowaniu szalikowców wobec Golloba: "Mnie to się bardzo nie podoba. Tomek jeździ dla naszej drużyny, jest z nami i takie traktowanie jest trochę nie fair". Z kolei Ward bardzo komplementował fanów z Zielonej Góry. "Naprawdę życzę, by nasi brali przykład z tych zielonogórskich kibiców" - powiedział Ward cytowany przez sportowefakty.pl.

Komentarze (15)
Unibax rozczarowany szalikowcami. "Niech biorą przykład z Zielonej Góry"
Zaloguj się
 • kibic_67

  Oceniono 62 razy 48

  Popieram M. Kowalika i D. Warda i zgadzam się z nimi, dawno temu można byłoby tak traktować "wroga" zza miedzy, ale te czasu minęły bezpowrotnie. wtedy sam gwizdałem na braci Ziarników, Gollobów, Dołomisiewicza, dziś rządzą inne zasady. A najbardziej zagożali wrogowie Golloba dziś, jeszcze wtedy nie byli naświecie. Skąd taka nienawiść ? Bardziej jest to GŁUPOTA i brak zrozumienia dzisiejszych realiów sportu i finansowania go. Tak samo powinni być szukanowani Nasi wychowankowie w innych klubach lub nawet bezrobotni. Brak tej części kibiców mi nie przeszkadza osobiście, ale ... jak wyżej.

 • jaz0n

  Oceniono 24 razy 18

  Proponuje się nie załamywać tylko olać sprawę i tyle. Robienie jakiejkolwiek szopki wokół focha szalikowców Apatora tylko sprawia ze sprawa niepotrzebnie 'żyje', podczas gdy za kibolami nikt zdaje się szczególnie nie tęskni. Powiedzieli że jeżdżą tylko na wyjazdy? Ok- niech jeżdżą. Tyle że po meczu w Zielonej wygląda na to ze największa przyjemnośc sprawiłoby im gdyby a) Unibax przegrał albo b) Unibax wygrał, ale Gollob zdobyl 0 pkt (no bo przeciez jak jakies punkty przywiezie, tak jak w Zielonej, to przyczyni się do zwycięstwa, i ono wtedy bedzie smierdziało tyfusem pewnie;-). Dzieci juz same nie wiedza czego chca i klub nie powinien w ogole się nimi zajmowac- wolą tkwic w swoim masochistycznym protescie, to nalezy im pozwolic az zmądrzeja.

 • meloman_13

  Oceniono 19 razy 13

  Kibole żużla mogą oglądać jedną z najlepszych drużyn na świecie, w tym dwóch - obecnego i byłego mistrza świata. Ale nie oglądają, bo walą jakiegoś takiego babskiego focha. Z kolei kibole Elany - 17. potęgi II ligi w kraju będącym 67. potęgą na świecie już dawno powinni się wypiąć na takich grajków, ale chodzą na mecze, malują na co drugim murze jakieś literki, np. 'E'. I praktykują dziwne pierwotne rytuały plemienne, np. ganiają po mieście jakiś nieboraków.

  Mam wrażenie, że dla jakoś tam wykształconego i ogarniętego człowieka, emocje - właśnie: EMOCJE - jakie przeżywają sportowi kibice, są zwyczajnie niedostępne. No, ale przecież w kibicowaniu nie o racjonalne sprawy chodzi, ale o to, co romantycznym kobietom najbardziej się podoba w Harlequinach: o emocje właśnie.

 • sdb

  Oceniono 18 razy 10

  naprawdę życzę żeby autor artykułu wsłuchał się co naprawdę powiedział Ward i poprosił kogoś kto rozumie po angielsku żeby mu przetłumaczył zamiast bezmyślnie kopiować błędne tłumaczenie ze sportowych faktów. zero samodzielności. oryginał do odsłuchania na stronie Falubazu

 • angel255

  Oceniono 13 razy 7

  Na miejscu Darciego nie popadałabym w taki hurraoptymizm na widok kibiców Falubazu. Oni za nim nie przepadają , ogólnie wiadomo o co chodzi, dodatkowo ten napis "Darcy , Chris love and piss" hmmm.... Ale chyba ktoś tu lubi być poniżany. Rozumiem , ze tendencyjne, bo niewątpliwie takie jest, tłumaczenie nie oddaje prawdy. Sens wypowiedzi Darciego został zmanipulowany i to ostro, widocznie ktoś chciał wykorzystać tą całą sytuację, zeby namieszać. Jeżeli chodzi o naszych "kibiców" skoro już muszą to niech Golloba po prostu ignorują ,a nie robią takie jazdy z wyzwiskami i odwracaniem się. Z wypowiedzi T.G. można wywnioskować, że przyszedł do Torunia pracować. Ale należy docenić to, że swoją pracę wykonuje bardzo dobrze, bez szkody dla naszego klubu jak Holta. Tak, przypomnijcie sobie o nim, to jemu należą się gwizdy. Gollob stara się , pomaga nam wygrywać mecze, traktujmy go też z dystansem, profesjonalnie, wiadomo, że nigdy nie będzie prawdziwym członkiem zespołu, ale dopóki dobrze jeździ ,toruńscy kibice powinni wziąć na wstrzymanie. Ward coś tam chlapnął, to dzieciak jeszcze, ale chodzi o cały sens wypowiedzi. On jako jedyny ustosunkował się do całej sytuacji, zawodnikom jest niezręcznie, że z powodu jednego zawodnika kibice w Toruniu podzielili się. "Kibice" odwrócili się od całej drużyny, bo oni tak to interpretują. To zachowanie daje satysfakcję tylko kibicom Falubazu, Leszna itp. Oni cieszą się z tej sytuacji , bo wiedzą , że do niczego dobrego to wszystko nie doprowadzi. A chyba nie o to chodzi.

 • idzpomleko

  0

  Całe to stowarzyszenie Krzyżacy prezentuje patologiczną i archaiczną postawę wobec sportu żużlowego. Nie żyjemy już w latach 90tych! Jeżeli nie chcecie kibicować zespołowi z Torunia, który ma taki a nie inny skład na ten sezon - to nie kibicujcie i tyle! Nikogo wasze fochy nie powinny obchodzić. I naprawdę dziwie się, że Unibax traktuje Was jako stronę do dyskusji. Niby z jakiej racji? Wasze bilety kosztują tyle samo co innych kibiców. Jakość dopingu? Kwestia zaktywizowanie tzw. pikników, i też będą krzyczeć, śpiewać, rzucać serpentyny. Stowarzyszenie Kibiców, które jest tak naprawdę dla samego siebie a nie dla klubu, nie ma większej racji bytu...

 • naubyd

  Oceniono 8 razy -6

  ależ ja właśnie o dziennikarzynach. Słowem nie powiedziałem o ćpunie. To dziennikarzyna dał taki tytuł swojemu artykulikowi.

  A Tobie tak trudno napisać co rzeczywiście zrozumiałeś z wypowiedzi Warda, zamiast klikać tu o tym? To tylko jedno zdanie.

 • naubyd

  Oceniono 32 razy -24

  Trzeba być kretynem, by dawać za przykład kibiców wrogiego klubu. No chyba, że si8ę nie ma zielonego pojęcia o byciu kibicem klubu.

  A czy ktoś z UNibaxu raczył porozmawiać z szalikowcami? A może wolicie panowie mecze bez opraw? Kto ma targać te sektorówki i wrzeszczeć śmieszne piosenki, pikniki?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX