Sport.pl

Była gwiazda Energi chce być Polką. Ministerstwo Sportu się sprzeciwia

Charity Szczechowiak zderzyła się z realiami.
O sprawie pisze piątkowa "Gazeta" w Bydgoszczy. Tam, dla zespołu Artego, gra Szczechowiak. Kiedy trafiła do drużyny z Torunia - było to kilka lat temu - nazywała się Charity Egenti. Wysoka, bardzo sprawna koszykarka szybko stała się jedną z ligowych gwiazd - nie tylko zdobywała sporo punktów, ale należała także do najlepiej zbierających zawodniczek Ford Germaz Ekstraklasy.

Wydawało się, że na dobre zwiąże się z Toruniem. Miała mocną pozycję w zespole Elmedina Omanicia, zdecydowała się też zostać w Polsce po tym, jak wyszła za mąż za Jacka Szczechowiaka. To były drugi trener w toruńskim klubie. Dziś mają 2-letnią córkę Manuelę.

Charity Szczechowiak stara się o przyznanie polskiego obywatelstwa od 1,5 roku. Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie ma nic przeciwko. Potrzebna jest jednak również opinia z Ministerstwa Sportu. A ono jest przeciwne przyznaniu Szczechowiak obywatelstwa. Tłumaczy, iż "pozytywna opinia wydawana jest tylko w przypadku, jeśli dany sportowiec ma szansę występów w polskiej reprezentacji".

Szczechowiak nie ma na to szans, bo grała już dla reprezentacji Nigerii.

Więcej o: