Legia i Lech co miesiąc pytają o nastolatka z Torunia. Elana grzecznie odmawia

Będzie grał w ekstraklasie - twierdzi jego trener.
Juniorzy starsi Elany Toruń zapewnili sobie pierwsze miejsce w rozgrywkach wojewódzkich. Podopieczni Andrzeja Góreckiego zagrają teraz w półfinałach mistrzostw Polski, gdzie rywalizować będą m.in. z Lechem Poznań i Lechią Gdańsk. Największe kluby w Polsce już są zainteresowane zawodnikami z Torunia.

W ostatni weekend młodzi piłkarze Elany pokonali 3:1 Gopło Kruszwica i zapewnili sobie na dwie kolejki przed końcem rozgrywek pierwsze miejsc w lidze wojewódzkiej. Do półfinałów mistrzostw Polski awansują dwie najlepsze drużyny. O drugą lokatę walczą jeszcze juniorzy Zawiszy Bydgoszcz i Olimpii Grudziądz.

Zespół Góreckiego oparty jest na zawodnikach z rocznika 1995, do tego dodać należy Bartosza Wolskiego, który jest o dwa lata młodszy. Ten ostatni regularnie występuje w reprezentacji Polski do lat 16. - Przynajmniej raz w miesiącu dzwonią działacze Legii Warszawa i Lecha Poznań z pytaniami o tego gracza. Bardzo chcieliby go mieć u siebie. Ale za każdym razem im grzecznie odmawiamy - mówi Górecki.

Pierwsze miejsce w rozgrywkach wojewódzkich to największy sukces juniorów Elany od blisko 20 lat. Po raz ostatni tak dobry wynik z toruńskim zespołem osiągnął Ryszard Jankowski pod koniec w lat 90.

Świetna gra juniorów starszych Elany została też dostrzeżona przez trenera ekipy seniorów Roberta Kościelaka. Daniel Rasak i Bartosz Maćkiewicz mają za sobą występy na II-ligowych boiskach. - Myślę, że w drużynie jest jeszcze przynajmniej kilku graczy, którzy niedługo będą w stanie rywalizować na tym poziomie rozgrywek. Jest jeszcze dużo młodszy Wolski, który jest obdarzony wielkim talentem i myślę, że w przyszłości będzie grał w ekstraklasie - powiedział Górecki.

Po wygraniu rywalizacji na szczeblu wojewódzkim juniorów Elany czeka teraz znacznie trudniejsze zadanie. Rozgrywane będą cztery grupy półfinałowe skupiające osiem drużyn z czterech województw. Tylko zwycięzca każdej z nich zapewni sobie awans do turnieju finałowego. - Mamy piekielnie trudnych rywali. Zagramy z Lechią Gdańsk, Arką Gdynia, Lechem Poznań, Wartą Poznań, Bałtykiem Koszalin, Pogonią Szczecin. O jedno miejsce walczą jeszcze Zawisza Bydgoszcz z Olimpią Grudziądz - powiedział Górecki.

Świetne wyniki toruńskiej młodzieży to nie przypadek. Znakomicie radzą sobie także inne roczniki. W Szkole Podstawowej numer 8 w Toruniu powstała klasa o profilu piłkarskim. Tam talenty rozpoznaje Mariusz Kopański, który także jest jednym z trenerów młodzieży w Elanie. Później zawodnicy mogą podnosić swoje umiejętności w toruńskim LO nr 13 przy ul. Targowej. Planowane też jest powstanie Akademii Elany Toruń.Wynik meczu

Elana Toruń - Gopło Kruszwica 3:1 (0:0)

bramki dla Elany: Damian Rasak, Szymon Bołądź, Bartosz Maćkiewicz

Elana: Binkowski - Cieszyński, Błotnicki, Tarkowski, Cięgotura, Muzalewski (63. Zatorski), Rasak (80. Parzyszek), Bołądź, Maćkiewicz, Dybowski (75. Gapiński)

Co stanie się z utalentowanym Wolskim?