Twierdza Polskiego Cukru/SIDEn. Torunianie w niezwykłym stylu ograli AZS Kutno

Choć bohaterem ostatniej akcji był Sławomir Sikora, cały zespół zostawił po sobie dobre wrażenie.
Nie zmienia tego fakt, że w drugiej połowie gra PC/SIDEn była chaotyczna - torunianie nie radzili sobie z bardzo agresywną, czasami aż za bardzo, defensywą AZS. Jego gracze walczyli na pograniczu fauli i wrestlingu - sędziowie to akceptowali, zakładając, że obie strony mogą pozwolić sobie na równie dużo. W takiej błotnistej koszykówce lepiej czuli się goście. I choć PC/SIDEn miał wcześniej kilkanaście punktów przewagi, stracił całą - a AZS wyszedł nawet na prowadzenie.

I wtedy można było zobaczyć, że PC/ SIDEn ma charakter. To, że rywale w kilkanaście minut potrafią odrobić ogromną stratę, może wpłynąć na zespół. Kiedy na trybunach rozkładano ręce, a optymistów było już niewielu - wyjątek: niezłomny spiker Jakub Konieczka, który w świetnym stylu rozgrzał emocje w hali - trenerzy Eugeniusz Kijewski i Grzegorz Sowiński racjonalnie przekonywali koszykarzy, że nie wszystko stracone.

Końcówka meczu była niezwykła - jedna z najbardziej emocjonujących w historii meczów PC/SIDEn. W ostatniej kwarcie przez osiem minut torunianie nie mogli zdobyć punktu, aż do czasu, gdy zaczęli skutecznie wykonywać rzuty wolne.

Na 10 sekund przed końcem meczu - przy wyniku 65:67 - robił to świetny w niedzielę Jacek Jarecki. Trafił pierwszego. Przy drugim, w momencie gdy wypuszczał piłkę z dłoni, wiedział już, że nie trafi. Ruszył pod kosz po zbiórkę, co wywołało pod tablicą niemałe zamieszanie. W nim najlepiej odnalazł się Adam Lisewski, który zbił piłkę na obwód. Przejął ją szybko Sławomir Sikora. W stylu akrobaty wbił się pod kosz i trafił, zapewniając triumf PC/SIDEn.

PC/SIDEn wraz ze Śląskiem Wrocław i MKS Dąbrowa Górnicza ma teraz najlepszy bilans w I lidze - 5:1.

Polski Cukier SIDEn - AZS 68:67 (21:20, 24:10, 14:23, 9:14) PC SIDEN: Jarecki 18, Kowalewski 11 (1), Żytko 10 (1), Śmigielski 9, Lisewski 8 oraz Kobus 7 (1), Sikora 3, Perka 2, Szymański 0, Plebanek 0 AZS: Bręk 17 (2), Dłuski 15, Mazur 10 (1), Szwed 2, Małecki 0 oraz Jakóbczyk 8 (1), Glabas 8, Rduch 5 (1), Trepka 2, Kwiatkowski 0