Dlaczego Toruń wycofał się z ligi hokejowej? "Brak profesjonalizmu prezesa".

Tak twierdzi Piotr Hałasik, prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.
Hałasik w odpowiedzi na pytania kibiców w serwisie hokej.net stwierdził m.in., że "nie może powtórzyć się casus Torunia, gdzie brak profesjonalizmu prezesa [Bogdana Rozwadowskiego - red.] załamuje cały kalendarz rozgrywek PLH".

Rozwadowski w odpowiedzi napisał na stronie toruńskiego klubu:

"Odbyłem dziś rozmowę telefoniczną z Prezesem Piotrem Hałasikiem w której przyznał, że poza oficjalnym pismem dotyczącym wycofania z PLH nie zna szczegółów, ani powodów tej dramatycznie trudnej dla nas decyzji. Nie podważam dobrej woli Pana Prezesa, niemniej uważam, że ferowanie wyroków na temat wiedzy fachowej innych działaczy bez jakichkolwiek podstaw jest bezpodstawne. Nie mamy okazji z Panem Prezesem znać się zbyt dobrze, osobiście rozmawialiśmy do tej pory tylko raz przy okazji jedynej wizyty Pana Prezesa w toruńskim klubie która miała miejsce w okresie przedwyborczym. Mam nadzieję, że Pan Hałasik ma faktyczne podstawy, żeby zabierać tak kategoryczne zdanie w sprawach w których nie zadał jak do tej pory ani jednego pytania. Doceniam dotychczasowe doświadczenie Prezesa Hałasika niemniej wiem, że o toruńskim klubie, strukturze, funkcjonowaniu, sponsorach charakterze umów oraz uwarunkowaniach jakim musi się poddać klub nie wie nic. Zapraszam zatem do kreatywnego wsparcia i pomocy, popartego rzetelnymi informacjami.

Polski Hokej przeżywa w całym kraju trudne chwile, mam nadzieję, że Prezes Hałasik dotrzyma swoich obietnic wyborczych i faktycznie doprowadzi do odbudowy jego popularności. Życzę mu sukcesu, bo to będzie także sukces wszystkich ludzi dla których hokej jest najważniejszy".

Bogdan Rozwadowski jako szef hokejowej Nesty...