XXL mile widziane. Anioły szukają juniorów do drużyny futbolowej

W czwartek, 25 października, od godziny 17.00 odbywać się będzie rekrutacja do drużyny futbolu amerykańskiego Angels Toruń na Orliku X LO przy placu św. Katarzyny 9.
Nabór odbędzie się także do sekcji juniorskiej (zawodnicy w wieku 13-17 lat).

Debiutancki sezon drużyna seniorów zakończyła na 4. miejscu w drugiej Polskiej Lidze Futbolu Amerykańskiego (PLFAII).

W rozgrywkach w Polsce w sezonie 2012 uczestniczyły 42 drużyny, w nowym sezonie dołączy do ligi 12 klubów, a w rozgrywkach juniorskich weźmie udział co najmniej 15 zespołów, w tym "Anioły". Futbol amerykański jest drużynową dyscypliną sportu; widowiskowość sprawia, że zyskuje ona na popularności na całym świecie, tak że nad Wisłą - rozgrywki od 2006 - tegoroczny finał na Stadionie Narodowym oglądało na żywo 23 tysiące osób.

Jest to rekrutacja zarówno do drużyny seniorów (bez ograniczeń wiekowych), jak i juniorów (13-17 lat). Zajęcia prowadzi doświadczona kadra: Rafał Kaleta (torunianin, wychowanek Fireballs Wielkopolska, absolwent AWF Poznań), Marcin Mosakowski (wychowanek Mustangs Płock), oraz zawodnicy zagraniczni: Amerykanin Max Germain (absolwent University of Michigan) oraz Anglik Malcolm Garrett. Klub dzięki wsparciu Międzynarodowej Federacji Futbolu Amerykańskiego (IFAF) i Polskiego Związku Futbolu Amerykańskiego otrzymał profesjonalnych 27 kompletów sprzętu juniorskiego.

Najważniejsze są chęci i serce do gry, w zasadzie bez znaczenia są warunki fizyczne (ze względu na duże zróżnicowanie pozycji na boisku), mile widziani zawodnicy rozmiarów XXL. Angels nauczą zasad oraz gwarantują świetną zabawę.Rekrutacja do drużyny seniorów i juniorów Angels Toruń

Czwartek, 25 października 2012, godzina 17.00 - orlik X LO, pl. św. Katarzyny 9

szczegółowe informacje:

torunangels@gmail.com

tel. 793948645 Dawid Witnik

www.torunangels.pl

www.fb.com/AngelsTorun