Sport.pl

To już przesądzone. Toruń wycofuje się z ligi hokeja

Klanu Karkosików nie udało się namówić do współpracy.
Biznesmeni byli ostatnią nadzieją klubu na to, że uda się go wydobyć z finansowego kryzysu. Nie są tym zainteresowani, więc Nesta nie ma pieniędzy na to, by nadal grać w lidze. Stąd decyzja definitywna o jej wycofaniu z rozgrywek. W poniedziałek do centrali dotrą dokumenty z Torunia.

Jeszcze w weekend działacze klubu zakładali w weekend, że ten ma 10 proc. szans na to, by nadal być w krajowych rozgrywkach. Nesta, po wycofaniu się strategicznego sponsora - firmy Karawela - ma dziurę w budżecie, która sięga 0,4 mln zł. Dlatego na początku ub. tygodnia klub poinformował, że wycofuje się z polskiej ligi. W Toruniu - "mieście sportu", jak reklamuje je magistrat, największy udziałowiec sportowej spółki - zawrzało. Do niedzielnego wieczora trwały gorączkowe poszukiwania inwestora dla klubu. Otwarcie mówiono o tym, że i magistrat, i dotychczasowi sponsorzy chcą namówić do współpracy biznesmena Romana Karkosika.

W klubie do optymizmu było jednak daleko. Trener Jaroslav Lehocky zakładał w weekend, że Nesta ma 10 proc. na to, by nadal grać w lidze. Niedzielny mecz torunian z Sanokiem Sanok został odwołany. Nesta oddała go walkowerem. I to mimo że rywale byli skłonni opłacić koszty jej przejazdu na południe Polski.

W piątek wieczorem rozegrała ligowy mecz z HC GKS Katowice, który miał być sprawdzianem popularności klubu w mieście. Według Polskiej Agencji Prasowej na trybunach było 1,6 tys. kibiców. Pojawia się jednak również wersja nawet o liczbie dwukrotnie większej. Na 56 sekund przed ostatnim gwizdkiem sędziego bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Marek Wróbel. Na Tor-Torze zapanowała euforia tak wielka, jakby to był gol decydujący o mistrzostwie Polski.Wynik meczu

Nesta Toruń - HC GKS Katowice 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)

Bramki: 0:1 Popko (12.), 1:1 Borovansky (17.), 2:1 Bomastek (20.), 2:2 Chwedoruk (47.), 3:2 Wróbel (60.)

Nesta: Plaskiewicz - Lang, Gula, Bomastek, K. Kalinowski, M. Kalinowski - Skrzypkowski, Koseda, Dzięgiel, Borovansky, Marmurowicz - Porębski, Lidtke, Gościmiński, Kuchnicki, Minge - Gimiński, Huzarski, Husak, Pieniak, Wróbel