Sport.pl

Cud na lodzie? Hokeiści Nesty jednak nadal w lidze

Dzisiaj zarząd klubu Nesta Toruń miał wysłać pismo do Polskiego Związku Hokeja na Lodzie w sprawie wycofania drużyny z PLH. Ale tego nie zrobi. Pojawiła się bowiem szansa, że zespół prowadzony przez Jaroslava Lehockiego będzie mógł kontynuować grę w ekstraklasie.
Sytuacja w toruńskim klubie zmienia się z godziny na godzinę. W środę działacze już mieli przygotowane pismo, które informowało o wycofaniu zespołu Nesty z PLH. - Mieliśmy wysłać je do PZHL w czwartek rano, ale tego nie zrobimy. Na razie gramy dalej - powiedział prezes klubu Bogdan Rozwadowski.

Nie oznacza to jednak, że klub uporał się z kłopotami finansowymi. Działacze zdecydowali, że na razie nie będą wykonywać ostatecznych ruchów. Są bowiem zaawansowane rozmowy z kilkoma sponsorami, którzy są w stanie uratować hokej. Ostateczna decyzja zapadnie w tej sprawie w niedzielę.

W piątek hokeiści Nesty na Tor-Torze zmierzą się z HC GKS Katowice. Tak jak wcześniej działacze toruńskiego klubu obiecali, wstęp na ten mecz będzie bezpłatny.

Więcej o: