Toruńscy curlerzy zdobyli pierwszy seniorski medal w historii klubu

Brązowy medal zdobyli curlerzy z Axla Toruń podczas finałów IX mistrzostw Polski mężczyzn, rozegranych w miniony weekend w Cieszynie.
Torunianie, którzy po raz pierwszy rywalizowali o medale wśród seniorów, zagrali w składzie Bartosz Dzikowski (skip), Damian Cebula, Maciej Turek, Mateusz Kulik, Jeremi Telak, ich trenerką jest Krystyna Beniger. Warto podkreślić, że byli najmłodszym zespołem wśród czterech najlepszych ekip w kraju. To pierwszy medal w historii toruńskiego klubu w rywalizacji seniorów. W poprzednich latach ten sam zespół wywalczył złoto i brąz w mistrzostwach Polski juniorów.

Trzecie miejsce w finałowym turnieju Axel zapewnił sobie po zwycięstwie w meczu o brąz z Sopot Curling Club Wa ku'ta 8:6. Mistrzami Polski zostali zawodnicy AZS Smok Gliwice, którzy w finale pokonali ŚKC Marlex Katowice.

Zanim doszło do bezpośrednich starć o medale, rozegrano fazę grupową, w której cztery drużyny spotkały się każdy z każdym. Niestety, we wszystkich trzech meczach torunianie musieli uznać wyższość rywali.

- Spotkania były dość wyrównane, ale w końcówkach to przeciwnicy okazywali się nieco lepsi - przyznaje Maciej Turek. - Pozostała nam więc niedzielna walka o brąz i bardzo się cieszymy, że właśnie w tym meczu odnieśliśmy pierwsze zwycięstwo i zdobyliśmy historyczny medal dla Torunia.Wyniki torunian:

Faza grupowa: ŚKC Marlex Katowice (skip Tomasz Zioło) - Axel (skip Bartosz Dzikowski) 7:6, AZS Smok Gliwice (Andrzej Austyniak) - Axel 7:5, Sopot Curling Club Wa ku'ta (Borys Jasiecki) - Axel (Dzikowski) 6:3; mecz o 3. miejsce: Sopot Curling Club Wa ku'ta - Axel (Dzikowski) 6:8