Hokejowa młodzież rusza na podbój ligi. Tylko jeden 30-latek [SONDAŻ]

Nie ma w Neście Karaweli wielkich nazwisk, nie ma też wielkich pieniędzy, ale są za to nadzieje, że toruńska młodzież jest w stanie skutecznie walczyć w lidze z potentatami. Dziś rusza nowy sezon hokejowy.
Toruński klub powszechnie uważany jest za zespół, który będzie bronił się przed spadkiem. Stracił kilku podstawowych zawodników - m.in. świetnego napastnika Milana Baranyka. Nesta Karawela dba o finanse - nie ma w klubowym budżecie wielkich pieniędzy, nie było więc również wielkich transferów. Skład drużyny Jaroslava Lehockiego oparty jest na grupie młodzieży. A akurat toruńska uważana jest za jedną z najlepszych w Polsce.

Zespół Sokołów prowadzony przez trenera Leszka Minge wiosną zdobył mistrzostwo Polski juniorów, a lidera drużyny Kamila Kalinowskiego chciała zatrudnić połowa ligi. Nie zdecydował się odejść z Torunia - wie, że akurat w Neście Karaweli jego rola w drużynie będzie znacznie większa niż gdziekolwiek indziej.

W składzie Nesty Karaweli jest zaledwie jeden hokeista, który przekroczył 30 lat. To Przemysław Bomastek. Toruński zespół będzie najmłodszym w lidze, ale Lehocki się tego nie obawia. - To utalentowana młodzież, która musi przechodzić na kolejne etapy sportowego rozwoju - mówi doświadczony szkoleniowiec.

Dziś Nesta Karawela w wyjazdowym meczu zagra przeciwko Cracovii (początek o g. 18). Można go obejrzeć w internecie w serwisie live.malopolskatv.pl. W niedzielę na Tor-Torze podejmie Aksam Unię Oświęcim. Początek tego spotkania o g. 17.

Skład Nesty Karaweli

Bramkarze: nr 1. Michał Plaskiewicz, 39. Krzysztof Bojanowski; obrońcy: 12. Miłosz Lidtke, 13. Piotr Koseda, 14. Michał Porębski, 44. Lukas Lang, 55. Paweł Skrzypkowski, 86. Peter Gula, 90. Piotr Huzarski, 94. Jakub Gimiński; napastnicy: 10. Kamil Kalinowski, 15. Daniel Minge, 17. Marek Wróbel, 18. Przemysław Bomastek, 19. Arkadiusz Marmurowicz, 35. Michał Borowansky, 58. Piotr Husak, 66. Mariusz Kuchnicki, 68. Jacek Dzięgiel, 84. Martin Malat, 87. Kamil Gościmiński, 93. Michał Kalinowski, 98. Bartosz Pieniak.

Który zespół bardziej przyciągałby kibiców hokeja w Toruniu?