Sport.pl

W Toruniu jest człowiek, który od 10 lat wspomina zmarłego koszykarza

Dziś wieczorem będzie można przekonać się, jak tuż przed startem I ligi gra toruński Polski Cukier/ SIDEn. Zespół Eugeniusza Kijewskiego zagra w aż trzech meczach podczas Memoriału im. Wojciecha Michniewicza.
To turniej wyjątkowy. Nie liczy się w nim to, kto zwycięży. Ważne jest samo uczestnictwo. I - jak podkreśla organizator Roman Kłosowski - pamięć o Michniewiczu. Był młodym rozgrywającym toruńskiego AZS, z którym zdobył mistrzostwo Polski juniorów. Przebijał się też do składu pierwszej drużyny akademików, która wtedy grała w ekstraklasie. Zmarł po ciężkiej chorobie w 2002 r. Miał wtedy 24 lata.

Po śmierci Michniewicza Kłosowski - kiedyś kierownik AZS/ Elany, teraz prezes toruńskiego Zrywu - zdecydował się organizować jego memoriały. I robi to do dziś. Znajduje sponsorów, namawia - jakże skutecznie - zespoły z krajowej elity, by zawsze we wrześniu przed sezonem przyjechały do Torunia. - Można powiedzieć, że mecz Wojtka ciągle trwa - mówi.

W ten weekend będzie można zobaczyć m.in. Trefla Sopot. Z toruńskiego punktu widzenia ciekawe będą mecze PC/ SIDEn. Toruński zespół przeszedł kadrową rewolucję. Teraz o jego sile mają stanowić m.in. nowi gracze - nadzwyczaj skoczny skrzydłowy Aleks Perka, świetny w defensywie center Adam Lisewski czy najlepszy strzelec II ligi w ub. sezonie Marcin Kowalewski. Wszystkie spotkania memoriału rozgrywane są w hali przy ul. Grunwaldzkiej. Wstęp bezpłatny. Sponsorami turnieju są urząd miasta, urząd marszałkowski oraz firmy Consus S.A. i Bank Spółdzielczy w Toruniu.

Terminarz memoriału

Piątek: Jezioro Tarnobrzeg - Start Gdynia (17), Polski Cukier/ SIDEn Toruń - Trefl Sopot (19). Sobota: Trefl - Jezioro (15), PC/ SIDEn - Start (17). Niedziela: PC/ SIDEn - Jezioro (12), Start - Franz Astoria Bydgoszcz (14).

Więcej o: