Per Jonsson w Toruniu. Czas na promocję jego biografii

To może być hit wydawniczy - na pewno w Toruniu i innych żużlowych miastach Polski.
To, że biografia Jonssona niedługo będzie już w księgarniach, jest przesądzone. Jeden z pomysłodawców książki, były menedżer Unibaksu i niezmienny przyjaciel Jonssona Jacek Gajewski, w dzienniku "Nowości" mówi m.in., że choć o jej wydanie stara się od lat, teraz ma nadzieję, że "w najbliższym czasie wszystko zakończy się happy endem".

Co będzie można znaleźć w publikacji? Według Gajewskiego m.in. tłumaczenie tekstów, które już ukazały się na temat Jonssona w Szwecji. Największą atrakcją będą dotychczas nigdzie niepublikowane zdjęcia byłego asa Apatora - również z czasów dzieciństwa, gdy dopiero zaczynała się jego żużlowa fascynacja. Książkę wyda firma torunianina Adama Marszałka. Jej cena ma być przystępna - ok. kilkudziesięciu zł.

Sam Jonsson według planów ma przyjechać do Torunia na spotkanie poświęcone publikacji. Prawdopodobnie spotka się z fanami 4 października.

Jonsson - który musiał skończyć świetną karierę po koszmarnym wypadku podczas derbów w Bydgoszczy - do dziś w Toruniu uznawany jest za symbol klubu i żużla w mieście.

Czy w Toruniu należy wrócić do pomysłu, by Jonssonowi nadać honorowe obywatelstwo miasta?