Dariusz Szpakowski pomoże w promocji toruńskiego mostu

Komentator piłkarski TVP zrelacjonuje... otwarte mistrzostwa w PRZEchodzeniu. O jakość dreptania przez most zadba Robert Korzeniowski
Tak nazwano imprezę zaplanowaną na 15 września. Organizatorzy zachęcają w swoim komunikacie:

"Jak pokonać dystans odpowiadający 1 proc. długości całej trasy mostowej, aby zdobyć atrakcyjne nagrody? PRZEchodząc go PRZEzabawnie i PRZEoryginalnie! Takie właśnie są zasady organizowanych 15 września na Rynku Staromiejskim w Toruniu 'Otwartych Mistrzostw w PRZEchodzeniu'. Zasady zawodów są proste. Wystarczy oryginalnie i kreatywnie pokonać dystans 41 metrów. Ocenie podlegać będzie zarówno sam sposób przejścia, jak i strój zawodnika, pseudonim, pod jakim będzie występował, oraz kontakt ze zgromadzoną publicznością. Starty zawodników rozpoczną się o godz. 15.00".

Szpakowski ma na żywo komentować występy zawodników. W jury będzie medalista igrzysk olimpijskich Robert Korzeniowski.

Jak informują organizatorzy, "impreza organizowana jest w związku z budową nowego mostu w Toruniu wraz z drogami dojazdowymi, który znacznie ułatwi aktywne spędzanie czasu w mieście i poza jego granicami, zwiększy dostępność obiektów sportowych i kulturalnych, a także wpłynie na rozwój turystyki w regionie. O aktualnym stanie budowy mostu opowiedzą przedstawiciele Urzędu Miasta, Miejskiego Zarządu Dróg, Generalnego Wykonawcy i Projektanta inwestycji".