Sport.pl

Chcesz stać na Grand Prix? Płać 200 zł. Warto? [SONDAŻ]

To już pewne: październikowy turniej Grand Prix na Motoarenie znów obejrzą tłumy. Sprzedano komplet biletów na miejsca siedzące. Dziś szansa na kolejne - wejściówki stojące
Bilety na wszystkie sektory Motoareny - nawet te, które bywają puste podczas meczów ligowych - rozeszły się błyskawicznie. I tak jak w przeszłości, organizujący imprezę Unibax sprzedaje wejściówki na miejsca stojące.

Jeśli ktoś chce oglądać rywalizację żużlowców na trybunie głównej, musi zapłacić aż 200 zł. Taniej jest na strefie niebieskiej (90). Za bilety stojące na strefy żółtą i zieloną trzeba zapłacić znacznie więcej niż za wejściówki siedzące na meczach ligowych - 60 zł.

Sprzedaż ostatnich biletów na Grand Prix w Toruniu rusza dzisiaj. Nie można ich kupić w internecie. Są w dystrybucji wyłącznie w klubowej kasie Unibaksu na Motoarenie. Sprzedaż w godzinach 10-16. Klub ustalił, że jedna osoba może kupić maksymalnie dziesięć takich wejściówek.

Zainteresowanie turniejem, który odbędzie się 6 października, jest ogromne, ale nie bez powodu. Toruń pierwszy raz w historii będzie gospodarzem zawodów kończących cały tegoroczny cykl zmagań. Lider Polaków Tomasz Gollob ma niewielkie szanse na to, by skończyć Grand Prix na podium, ale coraz bardziej prawdopodobne jest, że na Motoarenie może rozstrzygnąć się kwestia ewentualnego mistrzostwa świata Chrisa Holdera.

Żużlowiec Unibaksu toruński tor zna doskonale. Jest w stanie na nim zwyciężyć, co mogłoby dać mu sensacyjne złoto w tym sezonie. Byłoby to zaskoczenie, bo od lat w Grand Prix triumfują bardzo doświadczeni rutyniarze. W ostatniej dekadzie jedynym młodszym mistrzem był Nicki Pedersen. Kiedy w 2003 r. zdobył złoto, miał 26 lat. Holder teraz jest rok młodszy.

Australijczyk ma szansę na mistrzostwo, bo przed tygodniem w Cardiff spisał się znakomicie - wygrał w świetnym stylu i nadrobił sporą stratę do lidera Grega Hancocka. W sobotę żużlowców czekają zawody w szwedzkiej Malilli. Później spotkają się jeszcze 22 września w duńskim Vojens, a na zakończenie cyklu - w Toruniu.

Teraz Holder jest na drugim miejscu w klasyfikacji. Ma 117 punktów - jeden mniej niż lider Hancock. Do walki o złoto może włączyć się jeszcze Pedersen. Ma 112 punktów. Czwarty Jason Crump zebrał ich 103, ale nie wiadomo, w jakiej formie będzie w Malilli - jest po upadku i kontuzji. Najlepszy z Polaków - Gollob - z 93 pkt jest szósty.

Więcej o: