Toruń ma pływaczkę, którą ozłocono. I to aż osiem razy

Reprezentanci toruńskich klubów zdominowali mistrzostwa Polski seniorów. Na podium stawali raz za razem, a największą gwiazdą zawodów w Kościerzynie była Katarzyna Truszczyńska.
To zawodniczka Toruńczyka. Wygrała wszystkie swoje konkurencje. W sumie na najwyższym stopniu podium stawała aż osiem razy. Zwyciężała rywalizację na przeróżnych dystansach - od 50 po 800 metrów. Toruńczyk miał jeszcze jednego znakomitego reprezentanta. Mateusz Szurmiej zdobył trzy złote medale, a dodał do tego dwa srebra. Zarówno on, jak i Truszczyńska - jak informuje ich klub - wystąpią na sierpniowych mistrzostwach Europy, które odbędą się we Włoszech. Toruńczyk zdobył jeszcze jeden medal. Zapewniła go Aleksandra Szalkowska - tegoroczna maturzystka. Zdobyła srebro i brąz.

Dziesiątki medali w Kościerzynie wywalczył też inny toruński klub - Laguna 24. Okazał się najlepszy w drużynowej klasyfikacji. Zawodnicy Laguny zdobyli aż 89 medali w konkurencjach indywidualnych i sztafetach. Drugi w tabeli Nautilus Jastrzębie Zdrój miał w sumie 53.

Wśród seniorów Laguny medale zdobywali Jakub Piechowiak, Kalina Sebastianowicz, Szymon Łukaszewski i Krzysztof Kiermasz. Znakomicie zaprezentowali się juniorzy. Jakub Górny oraz Michalina Demska wrócili do Torunia mając po cztery złote i dwa srebrne medale. Na podium mistrzostw Polski wielokrotnie stawali też Mateusz Michalski, Marzena Zalewska, Martyna Burak, Weronika Czajkowska, Weronika Kozankiewicz, Karolina Szpejna, Agata Jagielska, Patryk Sakerski, Tymon Twardoń, Maciej Modrzyński, Maksymilian Krzyżowski, Jagna Szalkowska, Nina Bułakowska oraz Piotr Danicki.

Trenerami Laguny są Tomasz Kubicki i Zbigniew Szczerbik. Zawodnicy toruńskiego klubu - uczniowie klas sportowych, liceów oraz studenci - na co dzień trenują na basenie Zespołu Szkół nr 24. W sierpniu toruński klub planuje start w finale Klubowego Pucharu Świata w Aleksandrii w Egipcie.