Wielka strzelanina na campingu Tramp [ZDJĘCIA]

Rozpoczęła się rywalizacja w Polskiej Lidze Paintballowej. W Toruniu walczono o punkty w dwóch dywizjach.
To Super Liga oraz Master Liga. Była m.in. toruńska ekipa "Goodfellas", która rywalizowała z polską czołówką. Wśród uczestników była drużyna "Ranger" z Warszawy. To zespół, który jako pierwszy w Polsce, awansował do profesjonalnej ligi europejskiej Millennium Champions Paintball League.

Grzegorz Grochowski, jeden z uczestników imprezy, którą zorganizowano na toruńskim campingu Tramp: - Speedball to bardzo dynamiczna i widowiskowa odmiana paintballa. Pięcioosobowe drużyny rywalizują między sobą na specjalnie przygotowanym polu, które dla bezpieczeństwa widzów otoczone jest wysoką siatką. Na polu rozstawione są specjalne, dmuchane przeszkody a celem gry jest zdobycie bazy przeciwnika w określonym czasie. Nad przebiegiem rozgrywki na polu czuwają sędziowie.

Polska Liga Paintballowa działa w ramach struktur Europejskiej Federacji Paintballowej Rozgrywki prowadzone są w ramach zasad, na jakich oparte są pozostałe narodowe ligi europejskie - np. liga niemiecka, francuska.

Cel w poszczególnych krajach - również w Polsce jest prosty. Rywalizacja państwowa i europejska w przyszłości ma być stworzona na wzór piłkarskiej Champions League.

Organizatorem zawodów w Toruniu było stowarzyszenie Pro-paint. Imprezę współfinansowano ze środków urzędu miasta.

Paintball to: