Rekordowa porażka PC/ SIDEn. Co na to sponsorzy?

Toruński klub w I lidze może liczyć na pieniądze firm, które zapewniają - jak mówi się w środowisku - cieplarniane warunki zawodnikom. Ci zawodzą. Jak sponsorzy zareagują na rekordowo wysoką porażkę?
W sobotę Polski Cukier/ SIDEn przegrał w Stargardzie Szczecińskim różnicą aż 32 punktów! Pobił rekord wysokości przegranych spotkań. Dotychczas najwyższą porażkę zaliczył w Radomiu - tam był gorszy o 27 punktów. W Siedlcach od gospodarzy różniły go 24, a w Lublinie - 19.

Jak na to zareagują sponsorzy toruńskiego zespołu?

Przez kilka lat podstawowym jest firma SIDEn. Jej szef Piotr Barański to również prezes toruńskiego klubu. Nie chce mówić o problemach klubu - przyznaje, że jest zniechęcony po tym, jak drużyna przegrała w fatalnym stylu ze Spójnią. - Trudno zrozumieć to, co się dzieje - mówi krótko. Nie chce snuć planów na przyszłość toruńskiego klubu, który ma skromne szanse na awans do play-off. Chce zająć się tym po sezonie.

Nie wiadomo, jak na wyniki drużyny zareaguje najważniejszy ze sponsorów - Krajowa Spółka Cukrowa. To dzięki jej pieniądzom w Toruniu udało się zbudować zespół złożony z graczy o nawet ekstraklasowej przeszłości. KSC również unika deklaracji o przyszłości klubu w Toruniu. Niewykluczone, że nadal będzie go wspierała - firma jest prywatyzowana, więc zależy jej na medialnej aktywności. Tę zapewnia eksponowana nazwa "Polski Cukier".

Fatalne wyniki drużyny mają jeszcze jeden kontekst - budowę hali widowiskowo-sportowej, która powstaje w Toruniu przy ul. Bema. Efektowny, nowoczesny obiekt będzie potężny. Miałby być wypełniany m.in. podczas spotkań I-ligowej - a w przyszłości grającej w Polskiej Lidze Koszykówki - drużynie Polskiego Cukru. Ta prawdopodobnie zaliczy jednak sezon, w którym nie spełni oczekiwań sponsorów.

Zwycięskie mecze torunian są ostatnio rzadkością - tak wyglądał ich pojedynek w Toruniu ze Sportino Inowrocław w materiale serwisu kpsport.pl, który prezentuje na żywo mecze regionalnych klubów sportowych:

Więcej informacji o rywalizacji w regionie - na toruńskim dziale Sport.plWynik meczu

Spójnia - PC/ SIDEn 94:62

Kwarty: 27:13, 26:20, 20:10, 21:19

PC/ SIDEn: Lewandowski 10 (1), Żytko 9 (1), Kwiatkowski 7, Jarecki 6, Kobus 2 oraz Witos 10 (2), Plebanek 7, Przybyszewski 7 (1), Wójcik 3 (1), Królikowski 1, Lipiński 0,

Co powinno stać się z zespołem Polskiego Cukru/ SIDEn?