Hokeiści Nesty Karawela zostają w elicie. Podhale zdegradowane

Tylko przez kwadrans Podhale mogło mieć nadzieję na kontynuowanie rywalizacji o utrzymanie w PLH. Później na lodzie rządzili zawodnicy Nesty Karawela, którzy wygrali czwarty mecz i zapewnili sobie byt w hokejowej ekstraklasie

Piąty pojedynek lepiej rozpoczęli nowotarżanie.W 5 min. na ławkę kar powędrował kapitan Nesty Karawela Przemysław Bomastek. Goście szybko założyli "hokejowy zamek" w tercji obronnej gospodarzy. Po 52 sekundach na strzał zdecydował się Sebastian Łabuz, ale krążek odbił się od bandy za bramką. Nadjeżdżający Bartłomiej Neupauer nie miał kłopotów z umieszczeniem go w siatce i Podhale wygrywało 1:0. Po chwili mogło być nawet 2:0 dla gości, ale w zamieszaniu podbramkowym niepewnie interweniujący Michał Plaskiewicz nie został pokonany.

W 9 min. na ławkę kar powędrował tym razem zawodnik Podhala Mariusz Jastrzębski. Ale to goście znów byli bliscy strzelenia bramki po szybkiej kontrze. Jednak Plaskiewicz wygrał pojedynek z zawodnikiem z Nowego Targu. Po chwili jednak było już 2:0 dla podopiecznych Jacka Szopińskiego. Wychodzący z ławki kar Jastrzębski zabrał krążek jednemu z obrońców Nesty Karawela i mocnym strzałem skierował go do siatki.

W ostatnich pięciu minutach gospodarze wreszcie przyspieszyli i stworzyli dwie okazje do strzelenia gola. Jednak strzały Arkadiusza Marmurowicza i Piotra Kosedy obronił Tomasz Rajski. W 18 min. kapitalną akcję za bramką rozegrali torunianie, a Marek Wróbel precyzyjnym uderzeniem umieścił go w siatce. Do końca pierwszej tercji trwało oblężenie bramki Rajskiego. Nowotarżanie nie nadążali za szybkimi akcjami gospodarzy i na 12 sek. przed końcem pierwszej części spotkania Wojciech Jankowski zdobył drugiego gola dla Nesty Karawela.

Drugą tercję znakomicie rozpoczęli torunianie. W 37 sek. gry Milan Baranykstrzałem spod niebieskiej linii pokonał Rajskiego i po raz pierwszy w tym meczu Nesta Karawela wygrywała 3:2. Goście mieli w 32 min. doskonałą okazję do doprowadzenia do wyrównania, ale do pustej bramki nie trafił doświadczony Jarosław Różański. O tym, że niewykorzystane sytuacje się mszczą gracze Podhala przekonali się jeszcze w drugiej tercji. Po indywidualnej akcji Milan Baranyk pokonał Rajskiego i było 4:2 dla torunian. Chwilę później kontaktowego gola zdobył Łukasz Szumal i było już tylko 4:3.

W ostatniej tercji podopieczni Lehockiego przede wszystkim starali się zabezpieczać dostęp do własnej bramki i wyprowadzać groźne kontrataki. Goście mieli okazje na zmianę rezultatu, ale nie wykorzystali gry w liczebnej przewadze. W 48 min. przed Rajskim znalazł się Mariusz Kuchnicki, ale bramkarz Podhala nie dał się zaskoczyć.

W 53 min na strzał zdecydował się Michał Smeja. Rajski zdołał odbić krążek, ale przy dobitce Jankowskiego był już bezradny i Nesta Karawela wygrywała 5:3. W 55 min. piękną akcję przeprowadzili Jacek Dzięgiel i Arkadiusz Marmurowicz. Ten ostatni wykorzystał podanie kolegi i było 6:3 dla toruńskiej drużyny.

W ostatnich minutach gospodarze nie pozwolili rywalom na odrobienie strat. Hokeiści Nesty Karawela wygrali po raz czwarty z Podhalem i 19-to krotni mistrzowie Polski zostali zdegradowani z PLH. Torunianie zajęli siódme miejsce i w przyszłym sezonie znów zagrają w ekstraklasie.

Wynik meczu

Nesta Karawela - Podhale Nowy Targ 7:3 (2:2, 2:1, 3:0)

Bramki: 0:1 Neupauer (5.), 0:2 Jastrzębski (11.), 1:2 Wróbel (18.), 2:2 Jankowski (20.), 3:2 Baranyk (21.), 4:2 Baranyk (39.), 4:3 Szumal (39.), 5:3 Jankowski (53.), 6:3 Marmurowicz (55.), 7:3 Koseda (60.)

Nesta Karawela: Plaskiewicz - Bluks, Gaisins, Bomastek, Kalinowski, Baranyk - Koseda, Smeja, Jankowski, Ziółkowski, Wróbel - Porębski, Lidtke, Dzięgiel, Kuchnicki, Marmurowicz - Winiarski, Chrzanowski, Minge

Stan rywalizacji: 4:1 dla Nesty Karawela,