Było byczo. Studenci UMK pilotowali papier (ZDJĘCIA)

Po trzech latach przerwy do Polski wróciła rywalizacja... samolotów z papieru. Studenci toruńskiego UMK potraktowali zabawę nadzwyczaj poważnie.
Red Bull Paper Wings to międzynarodowe studenckie zawody w konstruowaniu i rzucaniu papierowymi samolotami. Organizatorzy imprezy piszą o niej: "Akademiccy konstruktorzy rywalizują w trzech różnych dyscyplinach - lotu na dystans, lotu na czas oraz akrobatyce lotniczej. Piloci zmagający się w dwóch pierwszych kategoriach otrzymują jedynie kartkę papieru formatu A4, a kluczem do sukcesu jest jej odpowiednie złożenie (regulamin zawodów na tym etapie zabrania dociążania samolotu i innych modyfikacji przez użycie sprzętów biurowych). Wyjątkiem jest kategoria akrobatyki lotniczej - konstruktorzy biorący w niej udział mogą wykorzystać papierowe samoloty zbudowane wcześniej przy użyciu dowolnych technik budowy, takich jak klejenie, zszywanie czy cięcie. Ewolucje wykonane przez samolot są następnie oceniane przez 3 sędziów".

W Toruniu walczono w Collegium Humanisticum przy ul. Gagarina 11. Najlepsi awansowali do finału krajowych eliminacji. Trójka ich zwycięzców pojedzie na światowy finał do Austrii.