Szalikowcy chcą pomalować Toruń - tylko za zgodą

Żużlowi szalikowcy chcą, by Toruń i inne miasta regiony miały na murach jak najwięcej efektownych napisów 'Apator Toruń'. Oferują farby, oczekują zgody od właścicieli pomalowanych posesji.
Czy Toruń będzie teraz miastem pomalowanym w charakterystyczne logo KS Apator Toruń?

Stowarzyszenie "Krzyżacy" skupiające fanów drużyny Apatora (konsekwentnie odmawiają używania nazwy Unibax, pod którą zespół walczy w Enea Ekstralidze) tworzy grupę, która ma zajmować się malowaniem murów w mieście. Jak podkreślają pomysłodawcy - miałaby się zajmować "zawodowo tworzeniem i malowaniem legalnych i oficjalnych graffiti z motywami naszego klubu, których w Toruniu jak i w innych miastach regionu jest jak na lekarstwo".

"Krzyżacy" namawiają:

"Aby zrealizować ten projekt, prośba do Was - osób, które lubią rysować coś w zeszytach, luźnych kartkach i chcieli by pomalować coś na murach. Potrzebujemy kilku rzeczy:

* lokalizacja, najlepiej fotka muru, gdzie graffiti miało by się znaleźć

* zdjęcie okolicy (zbliżenie z Google, fotka z perspektywy/z daleka)

* zeskanowany lub zdjęcie telefonem, aparatem (w przypadku rysunków) lub w plikach graficznych projekt tego co chcielibyście umieścić na murach

* namiary na właścicieli lub użytkownika budynku

Ale nie na zasadzie to chyba jest ściana Pana Gienka z pod 3 (pisownia oryginalna - red.), lub to chyba spółdzielni. Potrzebujemy konkretne dane! Jeżeli jest to prywatna posesja możecie sami porozmawiać z ludźmi czy nie wyraził by zgody, tak samo jest z garażami i osobami trzymającymi tam auta".

Stowarzyszenie informuje zainteresowanych grafików, że może im zaoferować bezpłatne farby podkładowe i spray'e oraz "generalnie cały sprzęt do malowania".