Sport.pl

Niesamowita Energa wyrasta na postrach ligi koszykarek

Każdy inny wynik niż wysokie zwycięstwo Energi nad MUKS Poznań będzie dziś w hali przy ul. Grunwaldzkiej sensacją. Torunianki podejmują jednego z najsłabszych ligowców w znakomitej sytuacji - tak dobrze jak ostatnio zespół nie grał od miesięcy.
Energa, teraz 4. w lidze, zadziwia - nie tylko kibiców, ale i trenerów rywali. W sobotę jej grę komplementował raczej nieskory do tego szkoleniowiec AZS Gorzów Dariusz Maciejewski. Inni trenerzy wskazują, że to właśnie Energa może zaskoczyć ligowych potentatów w play-off. Choć od miesięcy gra w osłabionym składzie - ciągle do gry nie wróciła Monika Krawiec, poza składem jest Marta Jujka, a trenerzy wyraźnie oszczędzają kontuzjowaną ostatnio Bridgette Mitchell - wygrywa mecz za meczem.

Od połowy listopada, kiedy Energa przegrała w Toruniu - była to sensacja - z Widzewem Łódź, ma niesamowity bilans. Zwyciężyła w 10 z 11 rozegranych spotkań! Jedynym klubem, który zdołał ją pokonać jest naszpikowana gwiazdami ligi Wisła/ Can Pack Kraków.

Wrażenie mogą robić nie tylko same zwycięstwa, ale i różnica punktowa. Potrafiące zaskakiwać w swojej hali Artego Bydgoszcz torunianki pokonały różnicą 18. Z Lotosem Gdynia wygrały 10, a w Rybniku z ROW - 17. W Gorzowie też nie zostawiły rywalkom szans triumfując 58:91. Widać, że Energa zwycięża tak, że nie ma wątpliwości, iż od swoich rywalek jest lepsza.

Mecz Energa - MUKS dziś o g. 18.30 w hali przy ul. Grunwaldzkiej.

Co jest przyczyną świetnej gry Energi?
Więcej o: