Koszykarka Energi wyrównała 14-letni klubowy rekord!

Toruń ma najlepszy zespół kobiecy od lat. Energa wygrała ważny mecz w Gorzowie, a jej liderka ofensywna wyrównała rekord, który ma aż 14 lat.
Dla obu drużyn było to bardzo ważne spotkanie. Gospodynie po wygranej z ROW Rybnik w poprzedniej kolejce zachowały szanse na walkę o czwarte miejsce. - Jeśli zagramy z takim zaangażowaniem i z taką skutecznością z Toruniem to możemy zwyciężyć - powiedział przed meczem trener gorzowianek Dariusz Maciejewski.

Torunianki aby nie tracić dystansu do ekipy z Rybnika też chciały wygrać. - Wygrałyśmy w Gorzowie w Pucharze Polski i w lidze postaramy się powtórzyć ten wynik - powiedziała rozgrywająca Energi Weronika Idczak.

Od pierwszych minut lepiej prezentowały się podopieczne Elmedina Omanicia. Nie do zatrzymania były Jazmine Sepulveda i Idczak. Te dwie zawodniczki w cztery minuty zdobyły 14 punktów i ekipa z Torunia wygrywała 14:9. Gospodynie próbowały agresywniejszej obrony, ale wtedy koszykarki Energi nie pchały się pod kosz tylko oddawały rzuty z dystansu. Gorzowianki tylko bezradnie rozkładały ręce gdy niemal za każdym razem piłka wpadala do kosza.

W drugiej kwarcie okazało się, że można grać lepiej niż bardzo dobrze. Koszykarki Energi spisywały się perfekcyjnie. W ataku kosz dziurawiła Seulveda a w obronie nie do przejścia były Jelena Maksimovic i Julie Page. Dobrą zmianę dała też Emilia Tłumak. Toruńska wychowanka, która ostatnio nie była w najwyższej formie tym razem wykonała świetną pracę w defensywie. Tłumak aż trzy razy zablokowała rzuty rywalek i zebrała z tablic aż osiem piłek. Z każdą kolejną akcją coraz bardziej irytował się Maciejewski. Były trener reprezentacji Polski próbował różnych sposobów aby rozmontować defensywę Energi. W trzeciej kwarcie zabrakło mu już pomysłów i usiadł na ławce widząc, że tego dnia rywalki są poza zasięgiem. Torunianki z każdą minutą powiększały wysokie prowadzenie i ostatecznie zwyciężyły 91:57. Ostatni mecz ligowy koszykarki z naszego miasta wygrały w Gorzowie ponad 16 lat temu. Swój rekord punktowy ustanowiła też Sepulveda. 36 punktów Amerykanki przy wysokiej skuteczności wzbudził zachwyt nawet miejscowej publiczności. Ostattni raz taką ilość oczek zdobyła dla toruńskiego zespołu Ilona Jasnowska w 1998 roku.

Wynik meczu

KSSSE AZS PWSZ Gorzów - Energa Toruń 58:91

Kwarty: 19:24, 14:23, 12:23, 13:21

AZS: Kaczmarczyk 18 (1), Skobel 15, Smailey 6, Johnson 5, Weaver 4 oraz Chaliburda 6, Maruszczak 4, Trębicka 0, Jaworska 0

Energa: Sepulveda 36 (6), Page 19, Maksimovic 13 (1), Idczak 13 (2), Metcalf 6 (2) oraz Tłumak 4, Płonka 0, Urbaniak 0

"/> Tak wygląda tabela "polskiej" grupy el. Euro 2020! Sensacja na koniec

•
  • "> Ależ emocje na Narodowym! Polska pokonała Słowenię! Pięć goli! <div id= "/> Ależ emocje na Narodowym! Polska pokonała Słowenię! Pięć goli!