Amerykańska Nigeryjka z Turcji wzmocni Toruń

Niespodzianki w niedzielnym pojedynku Energi nie było. Torunianki potwierdzają, że od kilku tygodni są w znakomitej formie - ŁKS Łódź pokonały różnicą 22 punktów.
Zwycięstwo mogło być jeszcze bardziej okazałe. Po trzech kwartach Energa wygrywała aż 79:47! Trener Elmedin Omanić w końcówce wyraźnie eksperymentował. Okazję do gry miała skuteczna w niedzielę Marta Urbaniak, kilka minut zaliczyły młode Roksana Płonka i Kinga Kowalska. Liderki drużyny były wyraźnie oszczędzane - na wynik to już nie wpłynęło. Energa zwyciężyła i ma ciągle spore szanse na to, by sezon zasadniczy skończyć na czwartym miejscu. Bardzo dobry mecz rozegrała przeciwko ŁKS Jazmine Sepulveda. Oprócz 16 punktów miała też po 6 zbiórek i asyst. Największe wrażenie mogła jednak zrobić pewność Julie Page. Brytyjka z łatwością znajdowała sobie pozycje do rzutów. W sumie oddała ich aż 18, a mecz skończyła z 24 punktami.

Toruński klub wkrótce będzie mocniejszy. Zgodnie z informacjami "Gazety" Energa zatrudni kolejną środkową. Dublerką dla Jeleny Maksimović ma być Nigeryjka z amerykańskim paszportem, Adeolia Wylie. Ponad 190-centymetrowa 30-latka większość kariery spędziła w lidze tureckiej, gdzie zwykle wyróżniała się przede wszystkim liczbą zbiórek. Ostatnio grała dla Dynama Kijów. Na Ukrainie potwierdziła, że wie, jak wykorzystywać swój wzrost - sezon skończyła ze średnią 10 punktów oraz 10 zbiórek.