Sport.pl

Specjalne względy dla żużlowca z Torunia w Anglii

Wracający do ligi angielskiej Adrian Miedziński może liczyć na wyjątkowe honory. W mistrzowskiej ekipie z Poole jest traktowany jak kadrowy priorytet.
Promotor zespołu Pirates Matt Ford zaoferował torunianinowi możliwość zamieszkania w jego domu - tak, by zawodnik Unibaksu nie musiał ani niczego wynajmować, ani zbyt często nie podróżować. Ford w oświadczeniu na internetowej stronie klubu podziękował również szefowi klubu w Toruniu, Wojciechowi Stępniewskiemu, za jego zaangażowanie przy podpisaniu kontraktu z Miedzińskim.

Torunianin będzie związany z Poole umową do końca maja.

To nietypowe rozwiązanie, jednak już wcześniej lider Unibaksu sygnalizował, że wróci na Wyspy po kilku latach przerwy, ale pod warunkiem, iż podczas najważniejszej części sezonu będzie mógł skoncentrować się tylko na rywalizacji w polskiej Enea Ekstralidze. Kierownictwo Pirates nie robiło w związku z tym żadnych problemów licząc na to, że umowa będzie wstępem do dłuższej współpracy.

W Poole Miedziński będzie miał okazję jeździć wraz z kompanami z Unibaksu. Liderami mistrzów Anglii są Chris Holder oraz Darcy Ward.

Więcej o: