Futbol amerykański sportowym zjawiskiem Torunia 2011 r.

Pierwszy trening toruńskiej drużyny futbolu amerykańskiego

Pierwszy trening toruńskiej drużyny futbolu amerykańskiego (Fot. Wojciech Kardas / Agencja Gazeta)

Powstanie ekipy Torun Angels i wielkie zainteresowanie torunian nietypową dyscypliną sportu było najciekawszym wydarzeniem 2011 r. według internautów serwisu gazeta.pl.
Fascynacja mieszkańców futbolem amerykańskim to jedno z najbardziej oryginalnych zjawisk sportowych ub. roku. Grupa pasjonatów zaczęła organizować treningi i mecze sparingowe w dyscyplinie mało popularnej w Polsce, ale za to bijącej rekordy zainteresowania w Stanach Zjednoczonych. W Toruniu regularne treningi zaczęły dziesiątki osób. W sondażu w serwisie torun.gazeta.pl na Torun Angels i futbol oddano ponad połowę z 800 głosów. Drugie miejsce - to również niespodzianka - dla młodzieży Katarzynki. Toruński klub koszykarski wiosną zdobył brązowy medal mistrzostw Polski juniorów. Na to wskazało 11 proc. głosujących. Trzecia lokata to żużlowy mecz Polska-Reszta Świata na Motoarenie, który zebrał 10 proc. Niewielkie wrażenie na torunianach zrobiły sprawy Unibaksu. Tylko 3 proc. wskazań miały kontrakty, jakie zawarł z żużlowcami właściciel klubu Roman Karkosik. Równie mało procent zebrał kuriozalny mecz play-off w Lesznie, który skończył się kontuzjami zawodników Unibaksu.

Zobacz także
  • Prezes klubu Toruń Angels Dawid Witnik z koszulką do futbolu amerykańskiego o rozmiarze L Drużyna futbolowa Angels Toruń już z koszulkami