Sport.pl

Czy kibic żużla w Toruniu traci kupując karnet?

Kibice żużla w Toruniu narzekają na ceny karnetów na mecze ligowe Unibaksu. Na tle innych klubów i miast to średnia krajowa. Konkurenci torunian kuszą swoich fanów prezentami, promocyjnymi cenami na Grand Prix, biletami za 2 zł albo rozłożeniem spłaty za karnet na raty.
W Toruniu ceny karnetów nie zachęciły kibiców do ich kupowania. Na strefę niebieską normalny kosztuje 300 zł, a lojalnościowy dla tych którzy wykupili też stałą wejściówkę w 2011 roku 280 zł. Ulgowy to z kolei koszt odpowiednio 270 i

250 zł. Dla studentów kosztuje on 280 zł.

Ceny wzbudziły kontrowersje - torunianie między innymi w listach do "Gazety" krytykowali zarówno je, jak i sposób dystrybucji prowadzony przez Unibax.

Na strefę zieloną karnety w Toruniu są nieco tańsze - za normalny trzeba zapłacić 280, za ulgowy - 240, a studencki - 260 zł. Najdroższą stałą wejściówką jest Srebrna Karta, która kosztuje 1,3 tys. zł. Bilety na poszczególne mecze ustalane będą w zależności od rywala Unibaksu. Działacze postanowili, że kibice, którzy wykupią karnet na sezon 2012 otrzymają kalendarz klubowy gratis. Stała wejściówka obowiązuje tylko na sezon zasadniczy. Za to posiadacze karnetów w przypadku awansu drużyny do play-off będą mogli kupić bilety na mecze o medale po niższej cenie.

Jaką politykę karnetową prowadzi konkurencja?Gorzów: tanio nie jest

Bardzo drogie karnety to już tradycja w Gorzowie. W sezonie 2012 nie będzie inaczej. Najdroższy jest karnet VIP, którzy kosztuje 2500 zł. Na trybunę wysoką normalne stałe wejściówki można kupić za 420 zł, ulgowe z kolei za 315 zł. Miejsca na tzw. trybunie niskiej to ceny - odpowiednio - 315 zł i 230 zł. Karnety obowiązują na wszystkie mecze ligowe - w fazie zasadniczej oraz rundzie play-off. Każdy, kto nabędzie stałą wejściówkę, będzie mógł kupić bilet na Grand Prix po promocyjnej cenie 90 zł. Karnety i bilety ulgowe przysługują młodzieży uczącej się do 25 roku życia, kobietom, rencistom i emerytom.Bydgoszcz: talony do sklepu

W Bydgoszczy karnety nie są tanie, ale obowiązują na wszystkie imprezy rozgrywane w 2012 roku na stadionie Polonii. Najdroższy jest Karnet VIP. Kosztuje 1,5 tys. zł. Stałe wejściówki na Sektor A kupić można za 300 zł, a na sektor B za 250 zł. Młody kibic, który nie ukończył 12 lat może liczyć na tańszy karnet - jego cena to 80 zł. Stałe wejściówki obowiązują na wszystkie mecze ligowe oraz turniej Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych, finał Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski i półfinał Drużynowego Pucharu Świata.

Działacze Polonii uznali także, że kto zakupi karnet na sezon 2012 na kolejny rok będzie mógł liczyć na dodatkowy rabat. Poza tym każda osoba, która nabędzie stałą wejściówkę otrzyma pięć talonów o wartości 10 zł - każdy do wykorzystania w Sklepie Kibica. Dodatkową atrakcją ma być prezent na każdy mecz ligowy - klubowy gadżet.Leszno: bilety na wyjazdy

W Lesznie najtańszy bilet kosztować będzie... 2 zł. Obowiązuje on dzieci do lat 7. Karnet normalny na mecze Unii kosztować ma 310 zł, ulgowy - 210, natomiast karnet dla kobiet - 240. Wszystkie stałe wejściówki obowiązywać będą na mecze ligowe w fazie zasadniczej i memoriał im. Alfreda Smoczyka. Najdroższym karnetem jest Platynowa Karta VIP, która kosztuje 4 tys. zł. Jej posiadacze będą mieli m.in. możliwość obserwowania meczów w Lesznie ze specjalnej strefy na wieżyczce sędziowskiej. Otrzymają też bilety na wszystkie mecze wyjazdowe drużyny Unii.Rzeszów: 10 proc. upustu

W Rzeszowie ceny karnetów nie są drogie. Normalne kosztują 250 zł, natomiast ulgowe - 150. Te ostatnie przysługują młodzieży szkolnej oraz studentom do 26. roku oraz kobietom po 60. i mężczyznom po 65. Ci, którzy zdecydowali się zakupić stałe wejściówki jeszcze w 2011 r., mieli 10-proc. upust. Karnety obowiązują na wszystkie mecze ligowe PGE Marmy w sezonie zasadniczym.

We Wrocławiu sprzedaż przebiega dwuetapowo. Od 15. grudnia do 31. stycznia można je kupić po tańszej cenie. Jest ona uzależniona od sektora stadionu. Dlatego stałe normalne wejściówki kosztują 135 i 200 zł. Ulgowe to wydatek 68 i 100. Szkolne karnety kosztują 34 zł i obowiązują dzieci w wieku od 7 do 16 lat. Młodsze, pod opieką dorosłego, wejdą na stadion za darmo. Niepełnosprawni wraz z opiekunem także mogą liczyć na bezpłatne oglądanie meczów. Drugi etap sprzedaży rozpocznie się 1 lutego. Karnety normalne kosztować będą 150 i 230 zł. Ulgowe - 80 i 115. Szkolne stałe wejściówki można nabyć za 38. Wszystkie obowiązują na sezon zasadniczy.Częstochowa: karnet na raty

W Tarnowie karnet normalny kosztuje 300 zł. Ulgowy - 250. Ten ostatni przysługuje dzieciom powyżej 7 roku, młodzieży uczącej się do 25 lat, a także emerytom i rencistom. Bilety na poszczególne mecze kosztują: 30 zł - normalny i 20 zł - ulgowy. Stałe wejściówki na sezon 2012 obejmują wszystkie mecze ligowe - także w play-off - oraz eliminacje do Grand Prix i finał mistrzostw świata juniorów.

W Gdańsku w sprzedaży są jedynie karnety normalne. Do końca 2011 roku kosztowały 240 zł. Teraz można je kupić za 270. Stałe wejściówki obowiązują tylko na mecze ligowe w fazie zasadniczej. Bilety w nadchodzącym sezonie kosztować będą 30 i 25 zł.

W Częstochowie działacze postanowili obniżyć ceny biletów i karnetów. Ma to zachęcić kibiców do regularnego przychodzenia na mecze Włókniarza. Choć najdroższy karnet Super VIP kosztował aż 5 tys. złotych, 20 przygotowanych sztuk rozeszło się w kilka godzin. Karnet normalny kosztuje 200 zł, natomiast ulgowy 150. Karnet obowiązuje na cały sezon. Jeśli Włókniarz awansuje do play-off, posiadacze stałych wejściówek obejrzą te mecze za darmo. Klub, by jeszcze bardziej uatrakcyjnić sprzedaż karnetów, wprowadził możliwość kupowania na... trzy raty, bez dodatkowych kosztów.

Bilety na pojedyncze mecze kosztować będą 25 (normalny) i 20 zł (ulgowy). Bilet rodzinny - normalny plus jeden dla dziecka do lat 12 - kosztować będzie tylko 20 zł.

Czekamy na opinie torunian, które opublikujemy w "Gazecie" i serwisie torun.gazeta.pl. E-mail: redakcja@torun.agora.pl

Który pomysł konkurencji najlepiej sprawdziłby się w Toruniu?
Więcej o: