Po tym meczu trener Energi był w furii. Dziś rewanż

Tylko jedna przeszkoda pozostała toruńskiej Enerdze do tego, by awansować do finałowego turnieju o Puchar Polski. Dziś w swojej hali zagra z AZS Gorzów. Rywalki mają wielkie problemy kadrowe - ich wyeliminowanie nie powinno być problemem.
Dla torunianek rywalizacja z AZS Gorzów nie będzie zwykłym spotkaniem. Oba zespoły zmierzyły się już w lidze i po kontrowersyjnym pojedynku zwyciężyły rywalki. Wtedy nerwowo nie wytrzymał Elmedin Omanic. Bośniak nie mógł pogodzić się z krzywdzącymi jego zespół decyzjami arbitrów i głośno protestował. Sędziowie Tomasz Trawicki i Tomasz Trojanowski w pomeczowym protokole napisali nawet, że trener Energi im groził. Ostatecznie Omanić otrzymał dwa mecze kary.

Ten mecz kandyduje do nazwy "Wydarzenia roku" - można na nie głosować tutaj

Teraz Energa ma okazję do rewanżu - choć w ramach Pucharu Polski. Lepszy zespół w dwumeczu awansuje do turnieju Final Four gdzie czekają już ekipy Lotosu Gdynia, CCC Polkowice i Wisły/ CanPack Kraków.

Zespół z Gorzowa w ostatnich tygodniach ma ogromne problemy. Najpierw cofnięto dotację dla klubu z urzędu miasta. Później z zespołu odeszły aż trzy zawodniczki. Katarzyna Dźwigalska zrezygnowała z gry, gdyż jest w ciąży. Tatum Brown i Chioma Nnamaka pożegnały się z AZS ze względu na jego kłopoty finansowe.

Czy menedżer żużlowców zarabia 10 tys. zł miesięcznie?

W obozie toruńskim nastroje są znacznie lepsze. Podopieczne Omancia wygrały siódmy kolejny mecz w Ford Germaz Ekstrakalsie. Za kilka dni do gry wróci rozgrywająca Leah Metcalf a niedługo można spodziewać się powrotu na parkiet Moniki Krawiec.

Początek meczu Energi z AZS PWSZ we wtorek w hali przy ul. Grunwaldzkiej o godz. 18.30.