Sport.pl

Karnety na żużel - taniej, ale drożej

Karnety na sezon 2012 są za drogie - twierdzą kibice żużla w Toruniu. Unibax rusza ze sprzedażą takich wejściówek. Karnet normalny na strefę niebieską to wydatek 300 zł. Nie uprawnia do wejścia na najważniejsze spotkania sezonu
W porównaniu z poprzednim sezonem cena karnetu jest niższa o 10 zł. W 2011 roku kosztowały one 310 zł i obejmowały wszystkie spotkania na Motoarenie.

Właściciele karnetów mogli obejrzeć siedem meczów ligowych w fazie zasadniczej i trzy w play-off. Kibice, którzy kupili takie wejściówki w 2010 roku mogli w 2011 nabyć je za 290 zł.

Teraz jest podobnie. Ci, którzy wykupili karnety w 2011 roku, teraz mogą kupić je o 20 zł taniej - czyli za 280 zł. W porównaniu z poprzednim sezonem jest jednak istotna różnica. Karnet uprawnia do wstępu na dziewięć meczów ligowych i wszystkie imprezy młodzieżowe. Karnety nie obowiązują zatem na mecze fazy play-off - najważniejsze pojedynki sezonu.

To oznacza, że cena jest wyższa niż w zeszłym roku. Teraz kibice mają wstęp na dziewięć meczów, a wcześniej na jeden więcej. Karnety ulgowe - dla urodzonych w 1994 r. i później - kosztują 270 zł. Cena dla studentów to 280 zł. Dotyczy osób urodzonych w 1988 r. i później.

Nieco tańsze są karnety na strefę zieloną. One kosztują odpowiednio 290 i 270 zł. Ta druga cena przysługuje posiadaczom stałych wejściówek na rok 2011. W tym przypadku karnety nie obowiązują na fazy play-off. Stała wejściówka ulgowa kosztuje 240 zł, natomiast studencka - 260 zł.

Inaczej wygląda kwestia karnetów na strefę czerwoną. Kosztują tyle samo co w poprzednim sezonie - 800 zł, ale ich posiadacze są uprawnieni do wejścia na stadion także na fazę play-off.

Sprzedaż karnetów rozpocznie się 15 grudnia o g. 10. W pierwszym etapie prawo do zakupu będą miały tylko te osoby, które chcą nabyć karnet na miejsce zajmowane na Motoarenie w tym roku. Takie wejściówki będzie można nabyć tylko w siedzibie klubu. Sprzedaż karnetów na strefy zieloną i czerwona także rozpocznie się 15 grudnia w kasie klubowej.

W drugim etapie - początek 22. grudnia - można nabyć karnety na każde wolne miejsce na Motoarenie. Klub kusi kibiców prezentem - kalendarzem ze zdjęciami zawodników.Komentarz Filipa Łazowego

Miało być taniej, a nie jest. Cena karnetu powinna być zachęcająca. 300 zł za dziewięć spotkań to średnio 33 zł za mecz. Sporo. Bardziej opłaca się kupić bilet - tym bardziej, że spotkania kilkoma słabszymi klubami raczej nie dadzą wielu emocji. Działacze toruńskiego klubu chcą, by na trybunach były tłumy. Ceny karnetów moim zdaniem w ich przyciągnięciu nie pomogą.Czekamy na opinie torunian - czy Unibax przyciągnie kibiców na stadion? E-mail: redakcja@torun.agora.pl

Więcej o: