Hokeiści Nesty mocniejsi. Duet przeszedł testy

Zespół toruńskiej Nesty Karaweli w drugiej połowie sezonu ma zaskakiwać rywali swoją wytrzymałością. M.in. dlatego jego zawodnicy przeszli wyjątkowe testy wydolnościowe.
Przeprowadziła je w Toruniu firma 4 Sport LAB, która zajmuje się też analizą kondycji biathlonowej reprezentacji Słowacji, piłkarzy Podbeskidzia Bielsko Biała czy kolarskiej grupy CCC Polkowice oraz hokejowej reprezentacji Polski.

Zawodnicy Nesty przeszli testy wydolności tlenowej i beztlenowej - na ich podstawie można opracować nowy system treningów. Byli pod opieką lekarzy, ponieważ zajęcia są na tyle wyczerpujące, że sportowcy mogą nawet mdleć w trakcie wykonywania ćwiczeń. Hokeiści od jesieni będą współpracować z toruńskim centrum diagnostyczno-rehabilitacyjnym Synapsa. Ono sfinansowało pierwsze badania zawodników.

Tych w kadrze Nesty Karaweli będzie więcej. Testy sprawnościowe i zdrowotne przeszli Czech Milan Baranyk oraz Marek Wróbel. Pierwszy jest już znany z polskich lodowisk. Baranyk reprezentował kilka krajowych klubów - był czołowym strzelcem nowotarskiego Podhala. Ostatnio grał w lidze francuskiej - rozstał się już z zespołem Neuilly-sur-Marne.

Wróbel dotychczas był związany głównie ze Stoczniowcem Gdańsk. Ma w karierze też epizod w amerykańskim zespole Boston Bulldogs.