Są dowody na seryjne błędy sędziów meczu Energi

Dziennikarz TVK Toruń Łukasz Maleszewski oglądając kontrowersyjne sytuacje z sobotniego spotkania koszykarek Energi i AZS Gorzów klatka po klatce doliczył się ponad 20 ewidentnych błędów arbitrów - na korzyść rywalek. Torunianki przegrały to spotkanie 61:63.
Niektóre z sytuacji zaprezentowano w zwolnionym tempie w materiale sportowym TVK Toruń. Analiza, którą można obejrzeć tutaj nie pozostawia wątpliwości.

Pojedynek torunianek z gorzowiankami zapowiadał się jako pasjonujące widowisko. Obie drużyny kilka miesięcy wcześniej stoczyły fanatastyczne pojedynki w ćwierćfinale play-off. Także i tym razem od samego początku obie drużyny toczyły wyrównany ból.

Jednak gospodyniom w uzyskaniu wyraźnej przewagi ewidentnie przeszkadzali sędziowie - Tomasz Trawicki i Tomasz Trojanowski. Pierwszy z nich jest także arbitrem międzynarodowym. Obaj popełniali wiele błędów, jednak znacznie więcej mylili się na niekorzyść Energi. W efekcie boisko z powodu pięciu fauli musiały opuścić Bridgette Mitchell, Jelena Maksimovic i Julia Page. Zwłaszcza w przypadku dwóch ostatnich przynajmniej dwa przewinienia były mocno kontrowersyjne.Więcej o sprawie w piątkowym wydaniu "Gazety".