Unibax z Karkosikiem, Sullivanem, Holderem, Miedzińskim

Czterech zawodników Unibaksu przedłużyło umowy z klubem i to na trzy lata. To jeden z największych zwrotów akcji w historii toruńskiego żużla
Tym, co się wydarzyło - i w jakim tempie - jest zaskoczony nawet prezes toruńskiego klubu Wojciech Stępniewski. W zaledwie kilkadziesiąt minut sytuacja toruńskiego klubu zmieniła się diametralnie.

W czwartkowe popołudnie jego przyszłość stała pod znakiem zapytania.

Ryan Sullivan był blisko - choć zaprzecza temu szefowa zespołu PGE Marmy Marta Półtorak - decyzji, by walczyć w nowym sezonie dla klubu z Rzeszowa. W klubie zdawano sobie z tego sprawę. Do licytacji o względy Sullivana nikt nie stawał, bo i przyszłość drużyny była nieznana.

Właściciel drużyny Romana Karkosika i przewodniczący rady nadzorczej, szef należącej do niego spółki Unibax Jakub Nadachewicz czekali na ostateczne ustalenia jak ma wyglądać klub w przyszłości. Wcześniej Karkosik, milioner i inwestor giełdowy, jeden z najbogatszych ludzi w Polsce sygnalizował, że oczekuje tego, by w utrzymywaniu drużyny zaangażowane było też miasto, a nie on sam. Unibax może teraz liczyć z magistratu na ok. 0,5 mln - musi jednak płacić za użytkowanie miejskiego stadionu.

Decyzja zapadła w czwartek wieczorem. Wtedy Karkosik zadecydował, że będzie nadal utrzymywał drużynę - i to przez trzy najbliższe sezony.

Działał konkretnie. Szybko zaprosił na rozmowę Sullivana i porozumiał się w sprawie nowego kontraktu. Podobnie zrobił Miedziński kuszony przez Caelum Stal Gorzów i Chris Holder.

Menedżerem zespołu będzie w nowym sezonie Mirosław Kowalik, były wieloletni zawodnik i kapitan Apatora Toruń.

Koniec wątpliwości także w sprawie Darcy Warda. Dwukrotny mistrz świata juniorów będzie w nowym sezonie zawodnikiem toruńskiego klubu żużlowego. Przedłużył kontrakt na trzy kolejne sezony. Sprawa jego jazdy w Grand Prix jest nierozstrzygnięta.

Angaż Warda oznacza, że Unibax zakończył budowę swojego składu na przyszły sezon. Pewni miejsca w składzie będą: Ryan Sullivan, Chris Holder, Adrian Miedziński, Dardy Ward i juniorzy Emil i Kamil Pulczyńscy. Siódme wolne miejsce w zespole przeznaczono albo dla Karola Ząbika - możliwy jest jego powrót do zespołu - albo Mateusza Lampkowskiego, który wróciłby z wypożyczenia.

Czy w sezonie 2012 Unibax zdobędzie wreszcie złoto?