Unibax żegna się z kibicami. "Mission impossible"

Nawet sami zawodnicy toruńskiego Unibaksu przyznają, że szans na odrobienie strat do Caelum Stali Gorzów właściwie już nie ma. Drugi mecz o brąz w niedzielę o g. 17 na Motoarenie. Transmisja w TVP Sport.
Spasione, leniwe koty - jak kilkanaście dni temu nazwał gorzowian ich prezes, Władysław Komarnicki - mogą być pewne, że sezon skończą z brązem. Czy osłabiony Unibax mógłby wygrać 60:30 z drużyną, w której są Tomasz Gollob, Nicki Pedersen, kilku wartościowych zawodników drugiej linii i świetny junior Bartosz Zmarzlik?

Adrian Miedziński już nazwał to "mission impossible".

Wśród torunian więcej mówi się już teraz o tym, jak miałby wyglądać zespół w przyszłym sezonie - choć ciągle nie ma deklaracji jego właściciela Romana Karkosika, że nadal będzie utrzymywał jego działalność.

Pomysłów jest sporo. Małe szanse na utrzymanie miejsca w drużynie ma Michael Jensen, który raczej nie spełnia oczekiwań pokładanych w nim przed sezonem. Zastrzeżenia są nawet wobec Chrisa Holdera - Australijczyk tradycyjnie ma świetne mecze w sezonie zasadniczym, ale zawodził w najważniejszych pojedynkach play-off. Sytuację komplikuje kwestia Grand Prix.

Holder jest w cyklu na ósmym miejscu, ale szanse na to, że zabraknie do w mistrzostwach świata 2012 są niewielkie. Nawet gdyby wypadł poza grupę zawodników, którzy utrzymają się w Grand Prix - najbliższy pokonania go jest Fredrik Lindgren - to Holder mógłby być pewny otrzymania dzikiej karty od organizatorów cyklu.

Problem w tym, że kandydatem do takiej jest też Darcy Ward. Australijczyk wypożyczony przez Unibax do gdańskiego Wybrzeża zastrzega, że nie jest jeszcze gotowy na rywalizację w Grand Prix, ale jego organizatorzy są innego zdania. Będą forsowali to, by Ward znalazł się wśród zaproszonych żużlowców. Jeśli trafi do grona uczestników Grand Prix 2012, w Toruniu trzeba będzie zrezygnować albo z niego, albo z Holdera.

Bilety na niedzielny mecz na Motoarenie kosztują 35 (normalny), 33 (studencki) i 31 zł (ulgowy). Mecz będzie transmitowany przez TVP Sport. Stacja później pokaże finałowe starcie Stelmetu Falubazu Zielona Góra i Unii Leszno.

Składy na niedzielny mecz:

Unibax: 9. Holder, 10. Jensen, 11. Miedziński, 12. E. Pulczyński, 13. Sullivan, 14. K. Pulczyński.

Stal: 1. Gollob, 2. Mroczka, 3. Zagar, 4. Iversen, 5. Pedersen, 6. Zmarzlik.